Iga Świątek leczy kontuzję pod opieką wybitnego specjalisty! To on stoi za jej sukcesami

i

Autor: Twitter Iga Świątek i Maciej Ryszczuk

Iga Świątek leczy kontuzję pod opieką wybitnego specjalisty! To on stoi za jej sukcesami

2022-04-28 15:07

Iga Świątek (odpoczywa po maratonie meczów i leczy drobne kontuzje, a jej kibice mogą być spokojni, bo tenisowa gwiazda jest pod opieką wybitnego specjalisty. Fizjoterapeuta Maciej Ryszczuk dba o to, żeby liderka rankingu WTA wciąż tak wspaniale poruszała się po korcie i żeby nie prześladowały jej urazy.

Maciej Ryszczuk to jeden z architektów sukcesów Igi Świątek, która w poprzednim sezonie nie miała żadnej kontuzji, a w 2022 r. rozegrała już 35 meczów, z których aż 32 wygrała. – Wykonuje świetną i bardzo ważną robotę, dbając o to, żeby córka szybko regenerowała się i leczyła drobne urazy – mówił „SE” o Ryszczuku Tomasz Świątek, ojciec Igi, która sama też często podkreśla, jak istotnym członkiem jej zespołu jest trener od przygotowania fizycznego.

Wydało się, co rywalki Igi Świątek myślą o Polce! Wygarnęły całą prawdę, niczego nie ukrywały!

Maciej Ryszczuk to były lekkoatleta i właśnie z gwiazdami tej dyscypliny sportu pracował, zanim poznał Igę, m.in. z płotkarzem Damianem Czykierem. Z zespołem Świątek połączył go... koronawirus. – Mieszkamy razem w Warszawie. Pandemia znacznie pokrzyżowała moje treningi z innymi sportowcami, a nas połączyła. Przekornie można powiedzieć, że dzięki COVID-19 pracujemy z Igą – śmiał się Maciej Ryszczuk w rozmowie z „SE” po triumfie Świątek w Roland Garros 2020. W Paryżu triumfowała wtedy również Timea Babos (w deblu), którą opiekował się... Ryszczuk. – Iga jest bardzo inteligentna, stale zadaje mnóstwo pytań, testując twoją wiedzę, więc musisz znać się na swojej pracy – opisywał współpracę ze Świątek.

Jan Tomaszewski nie ma wątpliwości, co do Igi Świątek. Legenda przewiduje przyszłość mistrzyni

Iga Świątek wycofała się z turnieju w Madrycie, tłumacząc, że potrzebuje odpoczynku i czasu na wyleczenie urazów. – To nic poważnego i myślę, że uda nam się to szybko naprawić – uspokajała kibiców. Naprawiać Igę będzie właśnie Ryszczuk, wykonując szereg badań psychofizycznych, pomiarów, analiz i na ich podstawie dobierając obciążenia treningowe. – Ufam mu w stu procentach, bo jest świetnym specjalistą – podkreśla Iga.

Ojciec Igi Świątek o sukcesie córki
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze