Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Przejmujące wyznanie Igi Świątek. Kilka zdań, które poruszy każde serce. Ruszyła prawdziwa lawina

2022-06-05 7:17

Od sobotniego popołudnia polski sport żyje tylko jednym wydarzeniem. Mowa tu oczywiście o zwycięstwie Igi Świątek, która drugi raz w historii wygrała wielkoszlemowy Roland Garros. Radość Polki była ogromna, bo już teraz zapisała się w wielkiej historii tenisa. Po gigantycznym triumfie zdecydowała się na kilka zdań przejmującego wyznania. Kibice ruszyli następnie z lawiną komentarzy.

Chyba można pokusić się o stwierdzenie, że polski sport nigdy wcześniej nie miał takiego czasu, jak obecnie. Biało-czerwoni fani żyją w erze Roberta Lewandowskiego i Igi Świątek, a więc dwójki sportowców, która w swoich dyscyplinach należy do najlepszych na świecie. I to w nie byle jakich dyscyplinach, bo piłka nożna i tenis są bardzo popularne na całym świecie.

Tata Igi Świątek zaskoczył przed kamerami. Szczere słowa o zmęczeniu córki, niepokojąca wypowiedź

Przejmujące wyznanie Igi Świątek. Tysiące komentarzy

A Iga Świątek w sobotnie popołudnie dołożyła kolejną cegiełkę do tego, aby mówiło się o niej coraz więcej. Drugie w karierze zwycięstwo na Roland Garros należy już do osiągnięć wybitnych, a Polka właśnie tego dokonała. Podczas całego turnieju nie miała sobie równych i w niemal każdym spotkaniu demolowała swoje rywalki.

Tak Iga Świątek zareagowała na widok Lewandowskiego. Padniecie ze śmiechu, niebywałe zdjęcie obiegło sieć

Taki stan rzeczy trwa od kilku dobrych tygodni, bo Świątek nie przegrywa. W sobotę zanotowała swoje 35. zwycięstwo z rzędu, co jest najlepszym wynikiem w XXI wieku i nawet wielka Serena Williams nie może pochwalić się takim osiągnięciem. Po zwycięstwie w finale French Open Świątek zdecydowała się na przejmujące wyznanie.

Iga Świątek zdecydowała się na ważne wyznanie. Fani zareagowali

W mediach społecznościowych napisała kilka zdań, które poruszyły kibicami. - Jedna ważna rzecz, jakiej nauczyłam się przez te dwa lata...to świadomość, że jedyne, co możesz zrobić i co możesz kontrolować to po prostu - twoja praca. Twój wysiłek, twoje zaangażowanie. Właśnie to próbujemy robić razem z moim teamem każdego dnia, dzień za dniem i krok po kroku - czytamy.

- Czasami są to małe kroki, a czasami ogromne jak dziś. I oto jesteśmy w tak cudownym momencie z tak niesamowitym wspólnym osiągnięciem. Czas zatrzymać się na chwilę, cieszyć się tym, wcisnąć pauzę, odpocząć, doceniać każdy drobiazg. Dziękuję ci tenisie! Czasami jesteś dla mnie wymagającym wyzwaniem, ale doceniam wszystko co mi dajesz - zakończyła Świątek. Pod postem na Facebooku znalazły się dziesiątki tysięcy reakcji oraz tysiące komentarzy.

Michał Chojecki komentuje sukces Igi Świątek w Paryżu
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Najnowsze