Daria Abramowicz, Iga Świątek

i

Autor: Artur Hojny/Super Express Daria Abramowicz i Iga Świątek

Ohydne wideo

Psycholog Igi Świątek nie wytrzymała. Ostra reakcja Darii Abramowicz, tenisistka pobita na korcie

2022-10-30 20:32

Bardzo często mówi się o presji, jaka nakładana jest na młodych zawodników. Niektóre zachowania wychowawców budzą ogromne kontrowersje, ale wszelkie granice przekroczono na nagraniu, które pojawiło się w sieci. Świat tenisa oburzony jest zachowaniem mężczyzny, który podczas treningu uderzył młodą tenisistkę. Na nagranie zareagowała psycholog Igi Świątek, Daria Abramowicz.

Podniesiony głos, krzyki, a czasami nawet i kłótnie to niekiedy "norma" podczas treningów. I jak to bywa ze wszystkim, trzeba wiedzieć, gdzie są granice i że cienkiej czerwonej linii nigdy nie powinno się przekraczać. Niestety świat nie jest idealny i dochodzi do ogromnych skandali. Takich jak ten, które opublikował Igor Jurić, założyciel fundacji Tijany Jurić.

Skandaliczne zachowanie ojca względem tenisistki. Daria Abramowicz zareagowała

Mężczyzna udostępnił nagranie z kortu, pokazujące młodą tenisistkę i mężczyznę. W pewnym momencie zawodniczka jest kopnięta, a następnie uderzona w głowę. Potem mężczyzna szarpię dziewczynę i gdy ta się przewraca, znów jest kopnięta. Okazuje się, że tak miał zareagować ojciec na zachowanie córki na korcie podczas treningu.

- Jestem w szoku, widziałem wiele strasznych rzeczy, ale to zrobiło na mnie najsilniejsze wrażenie. Ważne jest to, jak zareagują instytucje, ponieważ jest to obcokrajowiec. Mamy tożsamość zarówno ofiary, jak i sprawcy, złożymy w tej sprawie skargę - powiedział Jurić w rozmowie z portalem Republika.rs. Wideo dotarło również do Darii Abramowicz.

- Okropne nagranie trafiło do sieci dwa dni temu. Jako część tenisowego świata musimy wstać, gdy jesteśmy świadkami tego typu sytuacji - napisała psycholog Igi Świątek na Twitterze. - Przede wszystkim musimy edukować i mówić więcej o przemocy w sporcie i naszym codziennym życiu - dodała Abramowicz.

QUIZ. Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 11
Gdzie urodziła się Iga Świątek?
PKO Ekstraklasa Raport odc. 11

Jakim autem jeździ Iga Świątek? Do czego przesiadł się Robert Lewandowski?

Posłuchaj podcastu i zajrzyj z nami do garaży sportowców!

Listen to "Samochody gwiazd sportu. Lewy. Świątek. Ronaldo. SuperSPORT" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze