Puchar Davisa: Polscy tenisiści pokonali Barbados! Debel Zieliński/Drzewiecki dał zwycięski punkt

i

Autor: Michał Jędrzejewski Puchar Davisa: Polscy tenisiści pokonali Barbados! Debel Zieliński/Drzewiecki dał zwycięski punkt

Puchar Davisa

Puchar Davisa: Polscy tenisiści pokonali Barbados! Debel Zieliński/Drzewiecki dał zwycięski punkt

2023-09-16 12:45

Reprezentacja Polski tenisistów pokonała Barbados w rozgrywanym w Kozerkach koło Grodziska Mazowieckiego meczu w Pucharze Davisa. W piątek mecze singlowe wygrali Hubert Hurkacz i Olaf Pieczkowski, w sobotę zwycięstwo Biało-Czerwonych przypieczętował debel. Jan Zieliński i Karol Drzewiecki pokonali parę 6:4, 6:4 Darian King/Haydn Lewis. Stawką meczu był awans do baraży w awans do Grupy Światowej I Pucharu Davisa.

Na początek wracający do reprezentacji Polski po długiej przerwie Hubert Hurkacz pokonał 6:0, 7:5 Kaipo Marshalla. - Początek układał się dla mnie komfortowo, ale w końcówce on zaczął grać troszkę lepiej. Ja też popełniłem kilka prostych błędów, ale wszystko się potoczyło szczęśliwie. Nigdy nie lekceważę rywali, do każdego spotkania przygotowuję się tak samo., więc dzisiaj to też robiłem. Na pewno nie grałem od dawna z rywalem grającym na tym poziomie. To czasem nie jest łatwe, bo ciężko jest złapać właściwy rytm, bo wszystko jest trochę inne – powiedział Hurkacz.

W drugim piątkowym meczu singlowym Olaf Pieczkowski pokonał 1:6, 7:6 (7-5), 6:3 Dariana Kinga. - Myślę, że w porównaniu z ubiegłorocznym występem nic się nie zmieniło. Wyszedłem na ort tak samo spięty, tak samo zestresowany. Jedyne może co się zmieniło, to poprawiłem mentalność, bo w ważnych momentach nie myślałem jak źle zagrałem, ani o tym, że łatwo oddałem pierwszego seta do jednego. Pomimo tego nie myślałem o negatywnych sytuacjach, tylko samych pozytywnych. Jeszcze podczas meczu z Indonezją za dużo myślałem co źle zrobiłem i że mnie ktoś za to skrytykuje. Dzisiaj po prostu skupiałem się na swojej grze - powiedział Pieczkowski.

Zwycięstwo Polski z Barbadosem przypieczętował w sobotę debel. Karol Drzewiecki i Jan Zieliński pokonali parę Darian King/Haydn Lewis 6:4, 6:4 i zapewnili reprezentacji awans do baraży o Grupę Światową I.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze