Agnieszka Radwańska, US Open 2013

Autor: archiwum se.pl

Radwańska zagra w finale w Seulu! Polka bezlitośnie miażdży rywalki w Azji

2013-09-21 18:08

Agnieszka Radwańska gromi kolejne rywalki podczas turnieju WTA w Seulu. Rozstawiona z numerem jeden Polka w pojedynku półfinałowym rozbiła w dwóch setach Larę Arruabarrenę 6:0, 6:2 i o ostateczny triumf w Korei powalczy z Rosjanką Anastazją Pawluczenkową.

Dla Polki to czwarte gładkie zwycięstwo w Seulu. Do tej pory nasza reprezentantka nie straciła się jeszcze seta. Hiszpankę Larę Arruabarrenę rozbiła w godzinę i sześć minut, co robi wrażenie, ale nie jest nawet najlepszym wyczynem Radwańskiej w koreańskim turnieju. Kilka dni wcześniej uporała się z przeciwniczką w czasie o 3 minuty krótszym. O klasie 'Isi' w starciu półfinałowym świadczą statystyki - 8 asów serwisowych i żadnego błędu serwisowego przy 70% skuteczności zwycięstw przy pierwszym oraz drugim podaniu. Kosmos.

>>>Paweł Nastula: nie walczyć na wariata.

W finale Radwańska zagra z Anastazją Pawluczenkową, notowaną na 32 miejscu w rankingu WTA. Obie rywalki mierzyły sie między sobą do tej pory trzykrotnie i 'Isia' dwukrotnie okazywała się w tych starciach lepsza. Kto okaże się lepszy w niedzielę? Dla Radwańskiej to czwarty turniejowy finał w tym roku, po Sydney, Auckland i Stanford [dwa pierwsze wygrała].