Roger Federer przeznaczył FORTUNĘ na ofiary epidemii! Ta kwota robi wrażenie!

2020-03-25 13:31 CH
Roger Federer
Autor: AP Roger Federer

Roger Federer zarabia fortunę, ale też chętnie rozdaje pieniądze potrzebującym. Słynny szwajcarski tenisista finansuje dużo fundacji i akcji charytatywnych. Mistrz z Bazylei w ciężkich czasach epidemii koronawirusa również zdecydował się na wspaniały gest. Federer i jego żona Mirka przeznaczyli na ofiary pandemii ogromną kwotę. - To dopiero początek - dodał Federer.

Roger Federer to od lat jeden z najlepszych tenisistów na świecie. Szwajcar to rekordzista jeżeli chodzi o liczbę wygranych turniejów wielkoszlemowych (20 triumfów), a z samych tylko tenisowych premii uzbierał już... 120,5 milionów dolarów. Do tego dochodzą lukratywne kontrakty reklamowe. Popularny na całym świecie Szwajcar z Bazylei w samym tylko 2019 roku w sumie zarobił ponad 37 mln dolarów, co czyni go najlepiej opłacanym tenisistą. Federer dużo dostaje, ale też dużo rozdaje. Legendarny gwiazdor prowadzi wiele akcji charytatywnych, w czym pomaga mu jego żona Mirka.

Słynny tenisista ZWARIOWAŁ na kwarantannie?! Pije ALKOHOL z pluszowym misiem! ZDJĘCIE

Epidemia koronawirusa uderzyła również w Szwajcarię, gdzie choruje i umiera coraz więcej osób. Roger Federer, tak jak wcześniej Robert Lewandowski, postanowił pomóc w tych trudnych czasach najbardziej potrzebującym. "Te czasy to dla wszystkich duże wyzwanie i nikt nie powinien zostać zdany tylko na siebie. Mirka i ja postanowiliśmy przekazać milion franków szwajcarskich najbardziej potrzebującym rodzinom w Szwajcarii. To tylko początek. Mamy nadzieję, że inni też przyłączą się do akcji pomagania ofiarom epidemii. Razem możemy przetrwać ten kryzys. Bądźcie zdrowi!" - napisał Federer.

SZOK! Rafael Nadal zapuszcza BRODĘ na kwarantannie! ZDJĘCIA

Super Raport - odcinek 2

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze