Alexander Zverev

i

Autor: fot. AP Photo Alexander Zverev

Roland Garros został ustawiony? Zaskakujące słowa niemieckiego tenisisty, oskarża organizatorów

2022-05-31 11:42

Roland Garros 2022 powoli zbliża się do końca – we wtorek rozegrane zostaną po dwa ćwierćfinały u panów oraz pań. Jeden z zawodników, który rozegra dziś swoje spotkanie, bardzo ostro wypowiedział się o organizatorach całego turnieju. Zdaniem Alexandra Zvereva ustawili oni turniej pod jego najbliższego przeciwnika, Carlosa Alcaraza!

Jesteśmy coraz bliżej rozstrzygnięć w tegorocznym Rolandzie Garrosie. W ćwierćfinałach singlowych zmagań z Polaków została już tylko Iga Świątek, która nie bez problemów pokonała Chinkę Zheng. W walce o wejście do tego etapu przegrał natomiast Hubert Hurkacz, który musiał uznać wyższość Caspera Ruuda. W ćwierćfinale zagrają też m.in. Alexander Zverev oraz Carlos Alcaraz. Niemiecki tenisista dość niespodziewanie przed swoim starciem bardzo ostro zaatakować organizatorów turnieju, oskarżając ich o ustawienie spotkania tak, aby jak najbardziej pasowało jego rywalowi!

Rywalka Igi Świątek nie miała oporów. Chciałaby być mężczyzną, walczyła na korcie z naturą

Alexander Zverev ostro o organizatorach Rolanda Garrosa

W poprzedniej rundzie Alexander Zverev pokonał Zapatę Mirallesa i zameldował się w ćwierćfinale turnieju. Jego rywalem na tym etapie będzie Carlos Alcaraz, który szturmem podbija światowe korty, który w tym turnieju niespodziewane problemy miał tylko z Albertem Ramosem-Vinolasem. Zdaniem Zvereva turniej jest jednak… ułożony pod Alcaraza, żeby łatwiej było mu wygrywać.

 – Różnica między kortem Philippe’a Chatriera a kortem Suzanne Lenglen jest jak gra na innym kontynencie. Ja grałem raz na tym pierwszym korcie, Alcaraz trzy razy. Jasne, jest nową supergwiazdą, nową twarzą tenisa i miło też zobaczyć coś nowego, ale na naszym etapie rywalizacji losowanie kto gra, kiedy i gdzie, powinno być bardziej podzielone – cytuje Zvereva niemiecki „Bild”.

Iga Świątek skruszyła CHIŃSKI MUR! Polka w ćwierćfinale Roland Garros po dramatycznym meczu!

Warto jednak zauważyć, że Zverev przewidywał też, że pora rozgrywania meczu także nie będzie ustawiona po jego myśli. – Rafa (Nadal – przyp. red.) na pewno będzie chciał grać w ciągu dnia, nie lubi późnych meczów. Zakładam, że nasza gra będzie więc wieczorem. Ja wieczorem nie grałem na turnieju ani razu, Alcaraz o tej porze grał już trzykrotnie – mówił Zverev. Tutaj jednak pomylił się, bo to Djoković z Nadalem zagrają w sesji wieczornej, natomiast Niemiec z Alcarazem zmierzą się w sesji dziennej, po godzinie 15:00.

Wyjątkowa wizyta w szkole Igi Świątek
Najnowsze