Serena Williams, WTA Masters 2013

Autor: East News Serena Williams, WTA Masters 2013

Serena Williams - Andrea Petkovic. Nieprawdopodobna wymiana ciosów [WIDEO]

2014-08-03 17:26

Serena Williams zagra w finale WTA Stanford. W półfinale Amerykanka rozprawiła się w dwóch setach z Niemką Andreą Petkovic 7:5, 6:0. Rywalizacja obu pań była jednak zacięta. W trakcie jednej z wymian piłka zmieniała stronę kortu 21 razy!

Zaserwowała Williams. Petkovic szybko przeszła do kontrataku. Amerykanka była pod ścianą. Mimo to zdołała nie tylko obronić się przed zmasowanymi atakami rywalki, ale też sama dojść do głosu. Wreszcie dostała możliwość podejścia wyżej. 26-letnia Europejka słaniała się już na nogach. Liderka rankingu WTA musiała tylko dopełnić formalności. Wzięła potężny zamach. Trafiła w piłkę, a chwilę później - tu już poszło gorzej - w siatkę. Publiczność wybuchła.

Radwańska odpadła na "dzień dobry" z turnieju WTA Stanford

Nie na długo. Williams ostatecznie wygrała nie tylko tego gema, ale też wszystkie pozostałe w drugim secie.

Po gładkim triumfie nad Petkovic, w finale WTA Stanford czeka na nią kolejna Niemka. Angelique Kerber w półfinale rozprawiła się bowiem w trzech setach z pogromczynią Agnieszki Radwańskiej - Varvarą Lepchenko (4:6, 7:6, 6:2).