Autor: AP Świątek - Sabalenka O KTÓREJ GODZINIE gra Iga Świątek dzisiaj WTA Doha Polka walczy w ćwierćfinale! KIEDY gra Świątek - Sabalenka GODZINA meczu dzisiaj czwartek 24.02

Świątek - Golubic O KTÓREJ GODZINIE gra Iga Świątek dzisiaj WTA Doha Coraz bliżej do meczu Polki! Kiedy gra Świątek GODZINA meczu dzisiaj w Dausze 22.02 wtorek

2022-02-22 14:36

Świątek - Golubic O której godzinie gra Iga Świątek dzisiaj WTA Doha KIEDY gra Iga Świątek - Golubic GODZINA meczu dzisiaj w Dausze wtorek 22.02. Iga Świątek czeka na pierwszy mecz w turnieju WTA Doha. Tenisistka z Raszyna wraca dzisiaj do rywalizacji w cyklu WTA, a jej pierwszą rywalkę w turnieju Katar Open jest Szwajcarka Viktorija Golubic. Mecz Świątek - Golubic zaplanowano jako ostatnie na korcie, więc rozegrany zostanie wieczorem. Polka, która w I rundzie miała wolny los (zacznie od II) grała z Golubic w 2019 r. w Wimbledonie i przegrała 2:6, 6:7. Jest okazja do rewanżu. WTA Doha Świątek - Golubic O której godzinie mecz dzisiaj Kiedy gra Iga Świątek Doha wtorek 22 lutego.

Iga Świątek - Viktorija Golubic

6:2, 3:6, 6:2

KONIEC! IGA ŚWIĄTEK GRA DALEJ W KATARZE! Polka pokonała Szwajcarkę Viktoriję Golubić 6:2, 3:6, 6:2

Iga ma już piłkę meczową!

40-40 Brawo Iga! Piękne zagranie, mocny forhend. Równowaga

15-40 Znów robi się pod górkę... Błędy Polki. Rywalka ma szanse na przełamanie

A w kolejnej rundzie czeka już Daria Kasatkina. Będzie trzecie stercie Igi z Rosjanką w tym sezonie? Na to wygląda

6:2, 3:6, 5:2

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Polka już chyba tego nie wypuści! Świetna teraz gra naszej młodej gwiazdy

40-15 Polka wyraźnie teraz złapała wiatr w żagla. Ładny forhend i są breakpointy

6:2, 3:6, 4:2

Gem Świątek. Polka lepiej serwuje. Teraz gem wygrany pewnie i do zera. Na koniec Golubic poprosiła o challenge, ale nie miała racji

6:2, 3:6, 3:2

Gem Świątek PRZEŁAMANIE! Na koniec kapitalny bekhend po linii Polki. Wcześniej też ładne akcje. Polka przełamuje podanie Szwajcarki

40-15 Są breakpointy! Dawaj Iga!

6:2, 3:6, 2:2

Gem Świątek. Polka odpowiada gemem wygranym do zera. Na koniec wreszcie dobry serwis Igi

6:2, 3:6, 1:2

Gem Golubic. Szwajcarka bardzo pewnie obroniła serwis. Gem wygrany do zera. Polka zaczyna się niecierpliwić. Pierwszy set nie zapowiadał problemów

6:2, 3:6, 1:1

Gem Świątek. Polka na koniec popisała się ładnymi akcjami, ale znów było nerwowo. Po skrócie Szwajcarki zagranym z... returnu było 30-30. Sytuację udało się opanować

6:2, 3:6, 0:1

Gem Golubic. Szwajcarka mimo dwóch podwójnych błędów serwisowych w gemie obroniła podanie. Błędy Polki, na koniec zupełnie nieudany return

Iga wróciła na kort. Serwuje Szwacjarka

Coś dolega Szwajcarce, ale chyba nic poważnego. Polka za to zeszła do szatni na przerwę toaletową

Golubic korzysta z przerwy medycznej

6:2, 3:6

GEM i SET GOLUBIC. Polka znów się pogubiła. Straciła serwis i przegrała seta. Przed nami decydująca partia

Golubic ma breakpointa i zarazem piłkę setowa, kolejną

Kolejna równowaga. Polka znów dobre zagrania przeplata błędami

40-40 przy podaniu Świątek. A Polka prowadziła już 40-15

6:2, 3:5

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Polka odrabia część strat. Obroniła dwie piłki setowe i przełamała podanie Szwajcarki. Jej sytuacja w secie jest wciąż trudna, ale kto wie, może uda się go uratowac

Polka ma breakpointa. Jeszcze walczy o tego seta

Równowaga

Będzie druga piłka setowa

40-40 Iga trafiła w linię

30-40 Piłka setowa

6:2, 2:5

Gem Golubic PRZEŁAMANIE. Polka znów straciła serwis i drugi set ucieka. Za dużo błędów popełnia teraz Iga

Błąd Polki i jest 30-40. Iga znów broni breakpointa

A na lepszą z pary Świątek - Golubic czeka już Daria Kasatkina. Polka w tym sezonie ograła już Rosjankę dwa razy

6:2, 2:4

Gem Golubic. Polka doprowadziła do równowagi, ale potem brakowało precyzji. Golubic wciąż prowadzi w drugim secie

40-40 przy podaniu Szwajcarki. Panie powalczą na przewagi

6:2, 2:3

Gem Świątek. Polka zbudowała przewagę 40-0, ale ta zaczęła szybko topnieć. Było już 40-30. Po chwili Iga domknęła gema potężnym forhendem

6:2, 1:3

Gem Golubic. Szkoda tego gema. Polka miała szanse na przełamanie i mogła znów szybko wyrównać, ale w końcowej fazie zabrakło jej dokładności. Szwajcarka wybroniła się. Na koniec potężny bekhend i bojowy okrzyk "Come on!" Golubic

Niestety 40-40

40-15 Iga ma breakpointy. Kolejne przełamanie?

6:2, 1:2

Gem Golubic PRZEŁAMANIE. Słabsza teraz gra Igi. Podwójny błąd serwisowy, kolejne pomyłki. Jakby spadek koncentracji. Polka znów straciła podanie i trzeba odrabiać straty

15-40 Szwajcara ma breakpointy

6:2, 1:1

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Dobra reakcja Polki na niepowodzenie w poprzednim gemie. Znów podkręciła tempo. Agresywna i skuteczna gra Świątek

40-30 Świetna akcja Igi przy siatce i jest szansa na przełamanie powrotne

6:2, 0:1

Gem Golubic PRZEŁAMANIE. Polka traci serwis. W pierwszym secie obroniła w sumie pięć breakpointów. Teraz już pierwszą szansę Golubic wykorzystała. Iga uderzyła piłkę nieczysto, ramą. Piłka wyleciała daleko w aut

15-40 Polka broni breakpointów, tak jak na początku pierwszego seta

Początek drugiego seta. Serwuje Iga Świątek

6:2

GEM i SET IGA ŚWIĄTEK. Polka wygrywa pierwszego seta. Początek meczu był wyrównany. Potem Iga podkręciła tempo i dominowała na korcie

40-15 Polka ma piłki setowe

5:2

Gem Świątek. Polka powiększyła przewagę, gem wygrany do 30, ale pod kontrolą. Na koniec mocny forhend Świątek, na który szwajcarska rywalka nie znalazła odpowiedzi

4:2

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga łapie wiatr w żagle. Wyraźnie się rozkręciła. Dwa świetne gemy i mamy pierwsze przełamanie. Polka odskoczyła rywalce. Teraz zachwycała returnami

40-0 Seria świetnych returnów Polki i bojowy okrzyk "JAZDA!". Są breakpointy!

3:2

Gem Świątek. Błyskawiczny gem wygrany przez Igę "na sucho" - szybko i do zera. Seria efektownych zagrań naszej młodej gwiazdy

2:2

Gem Golubic. Szwajcarka dość pewnie obroniła serwis i mamy remis. Golubic potrafi zaskakiwać błyskotliwymi zagraniami. Teraz znów była skuteczna. Gem wygrany do 15

2:1

Gem Świątek. Polka znów miała kłopoty w gemie serwisowym, ale jeszcze raz wytrzymała presję i wybroniła się. Na koniec prosty błąd Golubic

40-40 Polka obroniła już dzisiaj pięć breakpointów

15-40 Ładna kontra Golubic i Polka znów broni breakpointów

1:1

Gem Golubic. Iga Świątek goniła rywalkę i przegrywała już 30-40, ale nie zdołała doprowadzić do gry na przewagi. Zagrała skrót, ale piłka zatrzymała się na siatce

1:0

Gem Świątek. Polka była w dużych opałach. Słabo serwowała i nadziewała się na potężne uderzenia Szwajcarki. Golubic ma bardzo niebezpieczny jednoręczny bekhend i trafiała mocno w kort. Było już 0-40, ale Iga wybroniła się. Wygrała pięć kolejnych wymian i gema otwarcia

40-40 Trzy breakpointy obronione

30-40

0-40 Potężne bekhendy Szwajcarki i Iga broni już breakpointów

GRAMY! Serwuje Iga Świątek

Losowanie wygrała Golubic i wybrała odbiór. Zatem zacznie Iga Świątek

Azarenka wycofała się! Mecz Igi Świątek o godzinie 17.30

Po godzinie 17 rozpoczął się mecz Brengle - Azarenka. Po zakończeniu tego pojedynku mecz Świątek - Golubic

Na korcie, na którym ma grać Iga Świątek, zakończył się już pierwszy mecz. Badosa - Tauson (6:1, 6:2). Trwa spotkanie Pegula - Juvan, a potem jeszcze Ostapenko - Anisimova i Brengle - Azarenka. Na samym końcu Świątek - Golubic

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Iga Świątek - Viktorija Golubic w II rundzie turnieju WTA w Dausze. Początek meczu ok. godziny 19-20 polskiego czasu, po zakończeniu aż czterech poprzedzających go spotkań na tym korcie

Iga Świątek - Viktorija Golubic O KTÓREJ GODZINIE gra Iga Świątek dzisiaj Doha 22.02

Iga Świątek zaczyna walkę w turnieju WTA w Dausze (Katar Open). Polska tenisistka zagra dzisiaj ze Szwajcarką Viktorija Golubic (nr 36), a mecz został zaplanowany jako ostatni na korcie, więc rozpocznie się wieczorem. Iga Świątek dość szybko odpadła z turnieju w Dubaju, ale nie ma czasu na rozpamiętywanie tej porażki, bo ruszył już kolejny ważny turniej - WTA w Dausze. Za nami losowanie, jest już drabinka WTA Doha 2022. Szwajcarka Golubic w I rundzie pokonała 6:4, 6:4 kwalifikantkę Andreę Petkovic. Iga Świątek w I rundzie miała wolny los jako jedna z najwyżej rozstawionych tenisistek. W najnowszym notowaniu WTA Polka awansowała z 9. na 8. miejsce. Golubic ma serbskie korzenie, ale urodziła się w Szwajcarii i reprezentuje ten kraj. Świątek grała z nią trzy lata temu w Wimbledonie. Wtedy panie grały na trawie, a Polka nie radziła sobie jeszcze za dobrze na tej nawierzchni i przegrała to spotkanie (2:6, 6:7). Teraz ma okazję do rewanżu w Dausze, z Golubic zagra zatem na korcie twardym.

Iga Świątek O KTÓREJ gra dzisiaj WTA Doha KIEDY gra Iga Świątek w Dausze

Iga Świątek wraca do rywalizacji w cyklu WTA po bardzo krótkiej przerwie. Za polską tenisistką turniej w Dubaju, gdzie odpadła w II rundzie po dramatycznym meczu i przykrej porażce (6:4, 1:6, 6:7) z Jeleną Ostapenko (nr 21). Marną pociechą jest fakt, że Łotyszka gra naprawdę świetnie i wygrała cały turniej, pokonując poza Iga Świątek również Petrę Kvitovą i Simonę Halep. A nasza tenisistka rozpoczyna już walkę w kolejnym turnieju. Przed Igą Świątek turnieju Katar Open czyli WTA w Dausze. - Dziękuję za wsparcie podczas turnieju w Dubaju i mam nadzieję, że będziecie trzymać kciuki także w Doha - napisała Polka do fanów w mediach społecznościowych.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz te tenisistki? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 20
Na początek coś łatwego Tenisistka na zdjęciu to...
Serena Williams

Świątek - Golubic GODZINA meczu KIEDY gra Iga Świątek WTA Doha

Mecz Iga Świątek - Viktoriją Golubic w II rundzie turnieju WTA w Dausze zostanie rozegrany we wtorek 22 lutego 2022 r. Początek meczu Świątek - Golubic ok. godziny 19-20 polskiego czasu (piąty mecz od godziny 12, po meczach Badosa - Tauson, Pegula - Juvan, Ostapenko - Anisimova i Brengle - Azarenka). Transmisja TV z turnieju WTA w Dausze na antenie Canal+ Sport. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Golubic.