Hubert Hurkacz

i

Autor: AP Hubert Hurkacz

Tak zrelaksuje się Hubert Hurkacz po wygranej na Wimbledonie! Wielu nie wie, że to uwielbia

2021-07-03 19:44

Hubert Hurkacz zameldował się w czwartej rundzie Wimbledonu! Polski tenisista pierwszy raz od dawna zagra na tak zaawansowanym etapie prestiżowego turnieju. Dobra forma naszego zawodnika może cieszyć. Co Hurkacz będzie robił po kolejnej wygranej? Ma w planach nieco się zrelaksować - także w swój ulubiony sposób. Niewiele osób wie, że "Hubi" to uwielbia!

W sobotę rozstawiony z numerem 14. Hubert Hurkacz pokonał w trzeciej rundzie londyńskiej imprezy reprezentującego Kazachstan Aleksandra Bublika (38. ATP) 6:3, 6:4, 6:2. "Czułem się dziś dobrze. Bublik dysponuje potężnym serwisem, chodzi do przodu i posyła skróty, więc bardzo trudno się z nim rywalizuje. Dobrze dziś serwowałem i starałem się grać cały czas agresywnie, by on musiał przejść bardziej do obrony. To było kluczowe, jeśli nie chciałem, by dyktował warunki. Dobrze returnowałem i sam nie dałem się zepchnąć do defensywy. Gram teraz bardzo stabilny tenis. Starałem się dziś przejmować inicjatywę, co było kluczem" - podsumował Polak podczas konferencji prasowej.

Zrewanżował się w sobotę będącemu jego rówieśnikiem przeciwnikowi za porażkę w ich jedynej dotychczas konfrontacji, która miała miejsce w ubiegłym roku w pierwszej rundzie turnieju ATP w Dubaju. Zajmujący 18. miejsce na światowej liście wrocławianin ma w dorobku trzy wygrane turnieje ATP (z czego dwa takie sukcesy odniósł w tym sezonie), ale dotychczas jego bolączką były występy w Wielkim Szlemie. W zmaganiach tej rangi tylko raz wcześniej udało mu się dotrzeć do trzeciej rundy i miało to miejsce w poprzedniej edycji Wimbledonu dwa lata temu (ubiegłoroczną odwołano z powodu pandemii COVID-19).

Wimbledon DRABINKA mężczyzn WYNIKI Wimbledon 2021 TERMINARZ ATP

"Bardzo się cieszę, że pierwszy raz jestem w drugim tygodniu w Wielkim Szlemie, że w końcu przeszedłem kilka rund w imprezie tej rangi. Staram się cały czas walczyć. Mam nadzieję, że coraz bardziej" - zaznaczył.

Przyznał, że - poza szczęściem - poczuł tę ulgę, iż udało mu się wreszcie zrobić ten długo wyczekiwany krok w najbardziej prestiżowych zmaganiach tenisowych. "Ten sezon bardzo mnie rozwinął jako zawodnika. Potrzebowałem (w Londynie - PAP) na początku na pewno trochę pewności siebie, którą dało mi wygranie tych pierwszych pojedynków. Teraz gram coraz lepiej i nie mogę się doczekać kolejnego spotkania" - podkreślił.

Hurkacz nie dał Bublikowi szans! Pewne zwycięstwo i awans Polaka do IV rundy Wimbledonu!

Na początku kwietnia triumfował w prestiżowej imprezie ATP w Miami, ale potem zaczęły się kłopoty. Od tego momentu aż do teraz nie był w stanie wygrać dwóch meczów w jednym turnieju, a przed rozpoczęciem występu w Londynie przegrał pięć kolejnych meczów w singlu. "Po Miami miałem kilka ciężkich tygodni. Byłem prawdopodobnie trochę zmęczony. Moja gra była jednak dobra. Potrzebowałem po prostu jednego zwycięstwa, by poczuć się pewniej. Teraz czuję, że znów gram naprawdę dobrze" - ocenił.

O awans do ćwierćfinału powalczy w poniedziałek. Niedzielę zamierza poświęcić przede wszystkim na regenerację. "Chcę się skupić na odnowie, żeby wszystko było super na kolejny mecz. Tym się będziemy z Kubą (Rogalskim, fizjoterapeutą wrocławianina - PAP) zajmowali. Aczkolwiek jutro obejrzę też na pewno wyścig Formuły 1" - dodał tenisista, który jest wielkim miłośnikiem motoryzacji.

Iga Świątek ambasadorką akcji "Dobra Drużyna PZU"
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze