Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

niewiarygodne sceny

To spotkało Igę Świątek zaraz po przylocie do Japonii. Sensacyjne wideo obiegło sieć, nadzwyczajne środki ostrożności

2023-09-25 17:56

Iga Świątek lada chwila wróci do rywalizacji na światowych kortach. Polka już trenuje w Tokio, gdzie wystartuje w turnieju WTA 500 – będą to jej pierwsze zawody po porażce na US Open w 4. rundzie i utracie pozycji liderki światowego rankingu. Druga rakieta świata cieszy się w Japonii wielką popularnością, ale to co działo się po jej przylocie do Kraju Kwitnącej Wiśni jest niewiarygodne. Aby dostać się na kort polska tenisistka potrzebowała asysty... ochroniarzy!

Iga Świątek do tej pory mogła nieco odpocząć od rywalizacji w cyklu WTA. Po odpadnięciu z US Open Polka nie brała udziału w żadnym innym turnieju i dopiero teraz udała się do Japonii, gdzie zagra w turnieju rangi WTA 500 w Tokio. Nasza najlepsza tenisistka zacznie rywalizację od drugiej rundy, a jej rywalką będzie reprezentantka gospodarzy Mai Hontama (WTA 148.). Świątek póki co więc trenuje przed pierwszym meczem po nieudanym występie na US Open, przy czym nawet wtedy może liczyć na duże zainteresowanie fanów. Okazało się bowiem, że jest ona w Japonii niezwykle popularna!

Iga Świątek potrzebowała aż trzech ochroniarzy. Wszystko widać na nagraniu

Iga Świątek wygrała w swojej karierze już 15 turniejów w cyklu WTA, w tym cztery wielkoszlemowe. Polka przez 75 tygodni była też liderką rankingu w kobiecym tenisie, więc nic dziwnego, że stała się rozpoznawalna na całym świecie. W Japonii jednak przybrało to niezwykły obrót!

Niedawno Polka przyznała, że bycie rozpoznawalną jest dla niej nieco uciążliwe. Teraz jednak fanów chcących zrobić sobie z nią zdjęcie lub otrzymać autograf było tak dużo, że aby dostać się na kort druga rakieta świata potrzebowała trójki ochroniarzy. Na portalu X (dawniej Twitter) jeden z użytkowników pochwalił się, że zdołał otrzymać autograf od Igi Świątek i pokazał wideo, na którym widać, jak trzech ochroniarzy eskortuje tenisistkę w okolicach kortów, trzymając na dystans sporą grupę kibiców.

Iga Świątek o relacjach z Aryną Sabalenką. Wywiad dla "Super Expressu"
Nasi Partnerzy polecają