Świątek - Gauff RELACJA NA ŻYWO Iga Świątek powiększa przewagę! Finał Roland Garros Świątek - Gauff NA ŻYWO WYNIK

i

Autor: AP Iga Świątek

Ważne oświadczenie Igi Świątek. Napisała o problemach ze zdrowiem

2022-06-10 13:24

To już przesądzone, Iga Świątek potwierdziła nieoficjalne pogłoski krążące od kilkunastu godzin w środowisku tenisowym. Rakieta numer jeden na świecie ogłosiła, że z powodów zdrowotnych nie będzie w stanie wziąć udziału w najbliższym turnieju w Berlinie, w którym był anonsowany jej występ.

Z powodu nawracającego dyskomfortu, który czuję w moim barku, jestem zmuszona zrezygnować z turnieju w Berlinie. Przykro mi, że nie będę w stanie tam zagrać. Skupię się teraz na regeneracji i odpoczynku, aby być gotową do gry na Wimbledonie” – napisała Iga Świątek w mediach społecznościowych w piątkowe (10.06) południe. To nie jest niespodziewana decyzja najlepszej tenisistki na świecie. Takie sygnały wysyłała ostatnio sama, a już dzień wcześniej w mediach pojawiły się pogłoski o rezygnacji Świątek ze startu w stolicy Niemiec.

Tak tata Igi Świątek relaksuje się przed Wimbledonem. Chillowe chwile! Mamy to na zdjęciach

Podczas niedawnego spotkania w Lublinie z dziennikarzami Świątek sygnalizowała, że lada moment zapadnie decyzja w sprawie Berlina. Wiele wskazywało, że Polka wycofa się z występu, by nie obciążać zbytnio organizmu. Podobnie zrobiła przed turniejem w Madrycie, kiedy to postanowiła odpuścić sobie grę. Potem błyszczała z kolejnej imprezie w Rzymie. Oby tak samo stało się w Londynie na trawie Wimbledonu.

Wielka podwyżka! Iga Świątek może zarobić jeszcze więcej

– Warto byłoby zagrać kilka meczów na trawie, chociaż ostatni miesiąc był intensywny. Dobrze byłoby odpocząć bez rakiety w ręku – przyznała Iga Świątek kilka dni temu w Lublinie. – Jestem bardziej pewna siebie, choć na trawie jeszcze nie zaczęłam trekingów. Mam nadzieję, że trener Tomasz Wiktorowski mi bardzo pomoże, biorąc pod uwagę wyniki, jakie na tej nawierzchni osiągał z Agnieszką Radwańską. To nawierzchnia, na której grałam ze dwa miesiące w całym życiu. Przygotowanie fizycznie sprawi jednak, że poczuję się lepiej na trawie – zapewnia nasza gwiazda.

Sonda
Czy Iga Świątek wygra Wimbledon w 2022 roku?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze