Finał Roland Garros: Iga Świątek - Cori Gauff

i

Autor: PAP

Wielka podwyżka! Iga Świątek może zarobić jeszcze więcej

2022-06-10 9:45

Od czterech miesięcy trwa tenisowy festiwal Igi Świątek, która weszła na poziom nieosiągalny dla rywalek. Seria zwycięstw Polki – 35 – to jedno, a jej sportowa supermoc – drugie. Do tego dochodzą zasłużone profity finansowe związane z kapitalnymi wynikami. Raszynianka stała się w krótkim czasie milionerką. A licznik bije... I podczas najbliższej wielkiej imprezy może wystrzelić w kosmos!

Iga Świątek zarobiła 50 mln złotych

Trudno się dziwić, skoro proste wyliczenie wskazuje, iż tylko w trakcie zakończonego na początku czerwca French Open Iga za każdą minutę obecności na korcie inkasowała 17 tys. zł! Nagroda za triumf w Paryżu wyniosła 2,2 mln euro, czyli 10 mln zł brutto. Ponieważ mecze Świątek (rozegrała ich siedem) trwały łącznie 591 min, czyli blisko 10 godz., w godzinę jej zarobek na korcie przekraczał milion złotych! Polska liderka rankingu WTA w całej karierze zarobiła już ok. 50 mln zł. Tylko w tym roku jej konto powiększyło się o ponad 27 mln. No ale jak może być inaczej, skoro pozostaje niepokonana od połowy lutego 2022, a jej bilans w tym roku to sześć wygranych turniejów, 44 zwycięstwa i ledwie trzy porażki?

Iga Świątek nie miała wyjścia. Podjęła trudną decyzję, fani będą zawiedzeni

Pierwszy trener Igi Świątek - Artur Szostaczko

– Czułam całe to brzemię oczekiwań – przyznała Iga. – Tym bardziej że Szlemy są szczególne, faworytki często odpadają szybko, bo ciężko sobie radzić z tą wyjątkową presją i atmosferą. Najcięższe było powstrzymywanie się przed przesadnym analizowaniem tego wszystkiego i myśleniem o tych seriach i liczbach. Udawało mi się to robić przez kilka miesięcy, ale te dwa tygodnie tutaj były trudniejsze, również dlatego, że ciągle mi o tych rekordach przypominaliście. Ale to też jest częścią mojej pracy, jestem w tym coraz lepsza – zapewniła.

Najbliższa wielka tenisowa impreza, w której Iga Świątek weźmie udział – to Wimbledon. Nieoficjalnie wiadomo, że odpuści sobie rozgrywany wcześniej turniej na trawie w Berlinie (w piątek 10 czerwca rano nie było jeszcze jej publicznego oświadczenia w tej sprawie).

Znamy najnowszy ranking WTA. Deklasacja Świątek! Polka ma gigantyczną przewagę

– Warto byłoby zagrać kilka meczów na trawie, chociaż ostatni miesiąc był intensywny. Dobrze byłoby odpocząć bez rakiety w ręku – przyznała podczas niedawnego spotkania z mediami w Lublinie. – Jestem bardziej pewna siebie, choć na trawie jeszcze nie zaczęłam treningów. Mam nadzieję, że trener Wiktorowski mi bardzo pomoże, biorąc pod uwagę jego wyniki na tej nawierzchni z Agnieszką Radwańską. To nawierzchnia, na której grałam ze dwa miesiące w całym życiu. Przygotowanie fizycznie sprawi jednak, że poczuję się lepiej na trawie – zapewnia nasza gwiazda.

Wimbledon 2022 – premie, nagrody pieniężne

Na Wimbledonie Igę na pewno zobaczymy, a organizatorzy przygotowali finansową niespodziankę. Właśnie ogłoszono, że pula nagród w legendarnej imprezie istotnie wzrośnie. Więcej zarobi się już za pierwszą rundę (zmiana z 48 000 na 50 000 funtów, czyli 270 tys zł). Zwycięzcy w Londynie także zgarną większą kasę.

Osobiste pytanie do Igi Świątek, chodziło o zainteresowanie chłopaków. Tenisistka lekko zmieszana

Za triumf w Wimbledonie 2022 przewidziano premię w wysokości 2 000 000 funtów, czyli 10,8 mln złotych. To więcej niż w Paryżu, gdzie Iga Świątek zainkasowała 10 mln PLN. Rok temu za wygraną na londyńskiej trawie płacono „tylko” 1,7 mln funtów, to zatem wzrost o ok. 18 procent.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze