Agnieszka Radwańska, Iga Świątek

i

Autor: Instagram/Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska, Iga Świątek

Mistrzyni o mistrzyni

Wielka klasa Radwańskiej! Piękne gratulacje dla Igi Świątek po wygraniu US Open

2022-09-11 14:14

Iga Świątek po triumfie na kortach w Nowym Jorku jest na ustach kibiców tenisa na całym świecie. Z wielu stron płyną w kierunku Polki gratulacje. Po zwycięstwa w US Open głos zabrała także nasza była znakomita zawodniczka, Agnieszka Radwańska.

Dla Świątek to już trzeci wielkoszlemowy skalp w karierze - wcześniej Polka dwukrotnie okazywała się najlepsza na paryskich kortach im. Rolanda Garrosa. W efekcie w najnowszym poniedziałkowym rankingu WTA tenisistka z Raszyna umocni się na pozycji liderki i drugą w zestawieniu Ons Jabeur wyprzedzać będzie o ponad 5 tys. punktów!

Nic więc zatem dziwnego, że o Świątek w samych superlatywach rozpisują się media na całym świecie. "Sport może mieć nową władczynię" - napisał Matthew Futterman z "New York Times". "Jabeur dała z siebie wszystko. Wróciła do gry, choć groziła jej miażdżąca porażka, ale Świątek jest jedyną dominującą siłą w tym sporcie" - to z kolei cytat z "The Guardian".

Tak Iga Świątek zareagowała na wygraną w US Open! Zdradziła to jej psycholożka, będziecie zaskoczeni [TYLKO U NAS]

Iga Światek pobije Roberta Lewandowskiego? Ekspert nie ma wątpliwości!

Natomiast włoska telewizja Sky nazwała Igę Świątek "nową królową Nowego Jorku". Następnie dodano w komentarzu po finale, że potwierdzeniem tego, że panuje niezagrożona w żeńskim tenisie są liczby wygranych turniejów. Przypomina, że jest pierwszą tenisistką, która zdobyła siedem tytułów w jednym sezonie od czasów Sereny Williams w 2014 roku.

Na kilka słów komentarza po wygranej Świątek w Nowym Jorku zdecydowała się także Agnieszka Radwańska.

"Siła,klasa i precyzja. Ogromne gratulacje Iga" - napisała Radwańska na Instagramie

Piękne słowa byłem mistrzyni i aktualnej królowej tenisa!

Iga Świątek nie wytrzymała. Nie czekała i zaczęła to robić już na konferencji prasowej. Tak świętowała wygraną w US Open!

Najnowsze