WTA Doha: Agnieszka Radwańska pokonała wiatr i Niculescu. Polka w ćwierćfinale

2016-02-24 22:35

Agnieszka Radwańska odniosła w środę drugie zwycięstwo na turnieju WTA Doha. Krakowska tenisistka pokonała Monicę Niculescu z Rumunii. Nasza zawodniczka zmagała się jednak nie tylko z groźną przeciwniczką, lecz także wiatrem, który przeszkadzał przy niemal każdym zagraniu. Na szczęście "Isia" poradziła sobie i po dwusetowej rywalizacji zameldowała się w ćwierćfinale imprezy.

Mecz Agnieszka Radwańska - Monica Niculescu był walką o ćwierćfinał turnieju WTA Doha. Zdecydowaną faworytką rywalizacji w trzeciej rundzie katarskiej imprezy była nasza tenisistka. Do rywalizacji przystąpiła jako trzecia zawodniczka światowych list. Środowa przeciwniczka "Isi" w rankingu WTA plasuje się trzydzieści cztery pozycje niżej.

Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale turnieju WTA Doha

Pierwszy set nie był jednak dla krakowianki spacerkiem. Rumunka udowadniała, że zwycięstwa w poprzednich spotkaniach z Sabine Lisicki i Jeleną Janković nie były dziełem przypadku. W pewnym momencie Radwańska, przy szalejącym w Doha wietrze, przegrywała już 1:4 i wydawało się, że może spisać premierową partię na straty. Polka jednak nie poddała się i odrobiła straty. Ostatecznie "Isia" wygrała pierwszego seta 7:5, choć jej gra pozostawiała sporo do życzenia.

W drugiej partii emocji było już znacznie mniej. Agnieszka Radwańska zaczęła wykorzystywać wiatr, który rywalce tylko przeszkadzał. Dzięki temu krakowianka wygrała, tracąc zaledwie jednego gema. W ćwierćfinale nasza tenisistka zagra ze zwyciężczynią wieczornego spotkania Buyukakcay - Vinci.

Agnieszka Radwańska - Monica Niculescu 7:5, 6:1