Agnieszka Radwańska

Autor: Eastnews Agnieszka Radwańska

WTA Finals. Agnieszka Radwańska awansuje, jeśli... [ANALIZA]

2014-10-23 18:41

Chociaż Agnieszka Radwańska przegrała z Karoliną Woźniacką, to nadal ma szanse na awans do półfinału WTA Finals. O wszystkim przesądzi mecz z Marią Szarapową. Co ciekawe, Isia może awansować nawet mimo porażki. Równie dobrze może jednak odpaść w przypadku zwycięstwa z Maszą.

Po czwartkowej porażce Radwańskiej z Woźniacką (5:7, 3:6) i zwycięstwie Petry Kvitovej z Marią Szarapową (6:2, 6:3) sytuacja w Grupie Białej WTA Finals bardzo się skomplikowała. Żadna z czterech pań nie jest jeszcze pewna awansu. Do tego wszystkie wciąż mają szanse wyjść z grupy.

20-31

Zasady są precyzyjne. Jeżeli dwie zawodniczki kończą rywalizację w grupie z taką samą liczbą zwycięstw, o kolejności decyduje wynik bezpośredniego starcia. Jednak jeżeli trzy tenisistki kończą z takim samym bilansem meczów, decydują stosunek setów we wszystkich grupowych meczach i stosunek gemów we wszystkich grupowych meczach.

Niestety, to Radwańska i Szarapowa rozpoczną w piątek rano ostatnią serię meczów w grupie (godz. 7:30). Potem Woźniacka i Kvitova będą dokładne wiedziały, czego potrzebują do awansu.

WTA Finals. Maria Szarapowa nie dała rady Petrze Kvitovej

1. Zwycięstwo z Szarapową 2-0 w setach da Radwańskiej awans. Wtedy nie będzie już możliwe, żeby i Dunka i Czeszka ją wyprzedziły.
2. Zwycięstwo z Szarapową 2-1 w setach da Radwańskiej awans, gdy Wozniacki pokona Kvitovą (2-0 lub 2-1).
3. Jeżeli Radwańska wygra z Szarapową 2-1, a Wozniacki przegra z Kvitovą 1-2, zacznie się liczenie stosunku gemów - Polki i Czeszki (Dunka wygra grupę).
4. Jeżeli Radwańska wygra z Szarapową 2-1, a Wozniacki przegra z Kvitovą 0-2, zacznie się liczenie stosunku gemów - Polki i Dunki (Czeszka wygra grupę).
5. Jeżeli Radwańska przegra z Szarapową 1-2, a Kvitova przegra z Wozniacki 1-2, zacznie się liczenie stosunku gemów - Polki i Czeszki (Dunka wygra grupę).
6. Jeżeli Radwańska przegra z Szarapową 1-2, a Kvitova przegra z Wozniacki 0-2, Polka awansuje.
7. Jeżeli Radwańska przegra z Szarapową 0-2, na sto procent odpadnie, bo wyprzedzi ją Rosjanka.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!