Karolina Woźniacka

Autor: ARCHIWUM

WTA Finals: Mordercza walka Karoliny Woźniackiej i Marii Szarapowej

2014-10-21 19:13

Karolina Woźniacka i Maria Szarapowa były bohaterkami jednego z najbardziej dramatycznych i morderczych meczów w historii WTA Finals. Ich pojedynek trwał trzy godziny i trzynaście minut. Ostatecznie po trzech setach wygrała Woźniacka.

Woźniacka już w pierwszej partii pokazała wyżej notowanej rywalce, że nie zamierza tanio sprzedać skóry. Szybko objęła prowadzenie 3:0, jednak później Szarapowa odrobiła straty. O wyniku tego seta przesądził dopiero tie-break.

WTA Finals. Tak tenisistki prezentowały się podczas ceremonii losowania [ZDJĘCIA]

Drugi set wyglądał podobnie. Woźniacka prowadziła na początku, Rosjanka zdołała doprowadzić do wyrównania. Nie brakowalo przy tym kontrowersji, bo w pewnym momencie pani sędzina nie zauważyła ewidentnej autowej piłki, która dała punkt Szarapowej, co mocno rozwścieczyło Dunkę. Drugi tie-break w tym meczu padł łupem Rosjanki.

W trzecim secie Woźniacka nie pozostawiła złudzeń, kto był tego dnia lepszy. Kolejny raz lepiej rozpoczęła, nie dając się dogonić już do końca. Wygrała 6:2, odnosząc zwycięstwo w pierwszym meczu Grupy Białej WTA Finals.

Karolina Woźniacka - Maria Szarapowa 7:6, 6:7, 6:2

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!