Wielki skok Magdy Linette

Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP

WTA Katowice: Magda Linette w ćwierćfinale! Waleczna Polka pokonała Szwajcarkę Stefanie Voegele

2016-04-07 22:29

Magda Linette jest już w ćwierćfinale turnieju WTA w Katowicach! Polska tenisistka po ciekawym, pełnym zwrotów akcji meczu pokonała 1:6, 7:5, 6:2 Szwajcarkę Stefanie Voegele. Dzięki temu zwycięstwu poznanianka (nr 104) jest już bardzo blisko powrotu do TOP-100 rankingu.

Pod nieobecność kontuzjowanej Agnieszki Radwańskiej to właśnie Magda Linette broni honoru polskiego tenisa w turnieju w Katowicach. To nasza ostatnia zawodniczka, która walczy jeszcze w turnieju singlowym. A po pierwszym secie starcia z Voegele wydawało się, że i Magda odpadnie. Linette popełniała dużo błędów, a solidna Szwajcarka pewnie wygrywała kolejne gemy.

W drugiej partii Polka też dość szybko przegrała własne podanie. Ale waleczna poznanianka nie poddała się. Zaczęła grać agresywnie i wreszcie trafiała mocnymi uderzeniami po linii. A szwajcarska rywalka zaczęła słabnąć. W trzeciem secie dominowała już dopingowana przez katowicką publiczność Linette.

W 1/4 finału Magda zmierzy się z Pauline Permentier (nr 113) z Francji. Mecz zostanie rozegrany w piątek o godz. 18.