Agnieszka Radwańska

Autor: Eastnews Agnieszka Radwańska

WTA Pekin. Radwańska wygrała turniej! Konta pokonana w finale

2016-10-09 18:42

Agnieszka Radwańska w finale turnieju WTA Pekin pokonała Johannę Kontę. Dla Polki to drugi triumf w stolicy Chin w historii. W decydującym meczu nie dała Brytyjce żadnych szans, potwierdzając, że jest w wielkiej formie. Wystarczy wspomnieć, że w sześciu spotkaniach w Pekinie nie straciła nawet seta!

Mecz Agnieszka Radwańska - Johanna Konta był dla Polki szansą na dwudzieste zwycięstwo w turnieju WTA. Isia w stolicy Chin spisywała się w poprzednich spotkaniach wyśmienicie. Do decydującego starcia awansowała po pięciu meczach bez straty choćby jednego seta. Jej niedzielna rywalka w drodze do finału WTA Pekin przegrała dwa sety. Jednego z Karoliną Pliskową i jednego w półfinale z Madison Keys.

Pierwszy set ostatniego spotkania imprezy zaczął się wybornie dla reprezentantki Polski. Isia już w trzecim gemie przełamała Brytyjkę, a chwilę później obroniła swoje podanie i osiągnęła dwugemowe prowadzenie. Gdy krakowianka prowadziła już 5:2 po drugim przełamaniu, wydawało się, że spokojnie wygra pierwszą partię. Konta zaczęła jednak grać inaczej i długie piłki pod samą linię przestały wystarczać na Brytyjkę, która doprowadziła do stanu 5:4. Dla Radwańskiej. Na szczęście na więcej nasza tenisistka nie pozwoliła i wygrała pierwszego seta.

Druga partia była już znacznie spokojniejsza. Radwańska grała konsekwentnie, przede wszystkim licząc na błędy często mylącej się rywalki. Konta nie wytrzymywała psychicznie dłuższych wymian i wyrzucała piłki raz po raz w aut lub trafiała w siatkę. Dzięki temu Isia wygrała seta 6:2 i drugi w historii triumf w Pekinie stał się faktem. Agnieszka po raz dwudziesty odniosła zwycięstwo w turnieju WTA.

Agnieszka Radwańska - Johanna Konta 6:4, -:-, -:-