Autor: AP PHOTO Magda Linette

Tylko jedna Magda gra dalej

WTA Strasburg: Magda Linette w ćwierćfinale! Kontuzja Magdaleny Fręch

2024-05-22 16:11

Magda Linette awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 500 w Strasburgu po zwycięstwie 6:7(5), 6:3, 6:3 nad Rosjanką Jekateriną Aleksandrową. O półfinał zagra z Amerykanką Madison Keys. Niestety odpadła Magdalena Fręch. Tenisistka z Łodzi zaczęła świetnie mecz z Czeszką Marketą Vondrousovą, szóstą rakietą świata, ale doznała kontuzji kolana i przegrała 7:5, 1:6, 0:6.

Magda Linette znów potwierdziła wysoką formę przed Roland Garros i jest w ćwierćfinale turnieju WTA w Strasburgu. W trzecim secie meczu z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową (nr 18) przegrywała już 1:3, ale odrobiła straty i przypieczętowała zwycięstwo, wygrywając pięć gemów z rzędu. W ćwierćfinale jej rywalką będzie bardzo silna fizycznie Amerykanka Madison Keys, która ostatnio dwa razy przegrała z Igą Świątek (w Madrycie i w Rzymie).

Magdalena Fręch długo grała wspaniale przeciwko Czeszce Markecie Vondrousovej, szóstej rakiecie świata, byłej mistrzyni Wimbledonu i finalistce Roland Garros. Łodzianka wygrała pierwszego seta, ale kiedy zapachniało sensacją, Magda zaczęła odczuwać silny ból lewego kolana. Po przerwie medycznej wróciła do gry z dużym opatrunkiem. Widać było, że kontuzja przeszkadza jej w grze. Skończyło się przykrą porażką 7:5, 1:6, 0:6. Oby uraz nie okazał się bardzo poważny, tuż przed Roland Garros...

QUIZ: Rozpoznasz te tenisistki? Tylko najlepsi zgarną komplet punktów!