Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Wychowawczyni Igi Świątek zdradza tajemnice sprzed lat. Taką byłą uczennicą! Niesamowite wspomnienia

2022-06-28 12:18

Iga Świątek we wtorek 28 czerwca rozpoczyna walkę w tegorocznej edycji Wimbledonu. Najlepsza tenisistka świata jest wzorem do naśladowania. Ciężką pracą i regularnością weszła na sam szczyt. Udowodniła, że niemożliwe nie istnieje! Jak wspomina Igę Świątek jej wychowawczyni? - Gdy oglądam mecze i wywiady, to siedzę i płaczę. Jest duma i wzruszenie – przyznała Grażyna Węgiełek.

Trudno nie zachwycać się Igą Świątek, gdy gra i demoluje rywalki jak maszyna. Najlepsza tenisistka globu od dawna jest przykładem talentu połączonego z ciężką pracą. Dzięki temu udało jej się zostać światowym „numerem 1” i zdominować świat kobiecego tenisa. Świątek pokonuje kolejne rywalki i nie może znaleźć pogromczyni od lutego. Polka jest tytanem pracy od małego. W rozmowie z „Super Expressem” wychowawczyni Igi Świątek pani Grażyna Węgiełek wspomina, jaką była uczennicą. Już wtedy wykazywała takie cechy.

NIE PRZEGAP! Hubert Hurkacz miał wielkie problemy zdrowotne na Wimbledonie! Kibice o niczym nie wiedzieli. Dlatego przegrał?

Jaką uczennicą była Iga Świątek? Wychowawczyni tenisistki zdradza tajemnice

Iga Świątek była znakomitą uczennicą. - W samych superlatywach mogę o niej mówić. To była dziewczyna, która była wzorowa. Nic nie mogę znaleźć złego na jej temat. Dziewczyna idealna pod każdym względem. Wiem, że to się nie zdarza, ale tak było – wspomina pani Węgiełek. - Gdy oglądam mecze i wywiady z Igą Świątek, to widzę tę małą dziewczynkę. Siedzę i płaczę! Jest duma i wzruszenie – dodała wychowawczyni.

NIE PRZEGAP! Ekspresowy awans Magdy Linette do II rundy Wimbledonu! Potrzebowała niecałą godzinę

Najlepsza tenisistka świata świetnie radziła sobie zwłaszcza z dwoma przedmiotami. - Najlepsza była z angielskiego i matematyki. Rozczaruję państwa, nie miała problemów z żadnym przedmiotem – przyznała. Co ciekawe, Iga dawała lekcje nauczycielce z… tenisa! - Nie umiem grać w tenisa. I pamiętam pierwsze lekcje, których mi udzielała. Uczyła mnie bekhendu – niestety, nieudolnie – z uśmiechem wspomina pani Węgiełek.

Oglądaj cały reportaż ze szkoły Igi Świątek w materiale wideo Przemysława Ofiary i galerii zdjęć poniżej

Wyjątkowa wizyta w szkole Igi Świątek
Sonda
Czy Iga Świątek wygra Wimbledon w 2022 roku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze