Autor: Eurosport Iga Świątek

Łzy mimo zwycięctwa

Zapłakana Iga Świątek nagrana po meczu z Naomi Osaką! Poruszające wideo

2024-05-30 10:18

Iga Świątek wyszarpała zwycięstwo w meczu z Naomi Osaką, ale to spotkanie kosztowała ją mnóstwo nerwów. Polka wygrała 7:6(1), 1:6, 7:5, awansując do 3. rundy Roland Garros, choć w trzecim secie przegrywała już 2:5 i 0-30, a potem obroniła piłkę meczową. Naomi Osaka zdradziła, że po tej porażce płakała w szatni. Jak się okazuje, popłakała się również Iga Świątek. Poruszające wideo rozczuliło kibiców.

Iga Świątek stoczyła niesamowity bój z Naomi Osaką. Japonka to była liderka rankingu i czterokrotna mistrzyni Szlemów. Polka była zdecydowaną faworytką, ale Osaka zaskoczyła ją wspaniałą grą, pokazując, że odbudowała wielką formę. Grała znakomicie, mimo, że wcześniej na mączce spisywała się stosunkowo słabo. Bezradna Iga Świątek w trzecim secie przegrywała już 2:5 i 0-30, a potem przy stanie 3:5 obroniła piłkę meczową. Zdołała jednak odrobić straty i w końcówce wydrzeć Osace zwycięstwo.

Naomi Osaka po meczu zdradziła, że przeżywając porażkę, popłakała się w szatni. – To było niezapomniane spotkanie. Myślę, że bardzo podobało się publiczności. To prawdopodobnie najfajniejszy mecz, jaki rozegrałam w swojej karierze. Nie jest najgorzej. Płakałam po meczu, ale teraz jest w porządku - powiedziała Japonka.

Iga Świątek popłakała się po meczu z Naomi Osaką

Jak się okazuje, po meczu popłakała się Iga Świątek. Polka jest bardzo wrażliwa i nawet po wygranych meczach często zdarza jej się w ten sposób odreagowywać stres i duże emocje. A w trakcie spotkania z Naomi Osaką długo wyglądała na mocno usztywnioną i zdenerwowaną. Kamery nagrały Igę Świątek, jak płakała po spotkaniu z Japonką, leżąc na podłodze. Poniżej to poruszające wideo.

ZOBACZ: Iga Świątek brutalnie zaatakowana po meczu z Naomi Osaką! Poszło o jej apel do kibiców!

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?