SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty kolarstwo Geraint Thomas zaatakował Rafała Majkę i obwinił go za swój wypadek

Geraint Thomas zaatakował Rafała Majkę i obwinił go za swój wypadek

10.07.2017, godz. 11:22
Rafał Majka
Rafał Majka podczas etapu od długości 187 km z Montalto Di Castro do Terminillo podczas wyścigu Tirreno - Adriatico. (11 marca 2017 roku) foto: EAST NEWS

Brytyjski kolarz z grupy Sky zrezygnował z dalszego udziału w Tour de France z powodu kontuzji. Wicelider klasyfikacji generalnej złamał obojczyk w trakcie 9. etapu francuskiego wyścigu. W jego upadek zamieszany był Polak Rafał Majka. Thomas obwinia go o spowodowanie jego upadku i zakończenie przygody z tegoroczną edycją TdF.

31-letni Brytyjczyk przez pięć etapów liderował wyścigowi. Do niedzielnego przystępował jako drugi najlepszy kolarz. Na nim niestety zakończył swój udział. Zaliczył upadek, w którym złamał obojczyk. Nie będzie w stanie kontynuować jazdy na Wielkiej Pętli. Podobną sytuację Thomas przeżył podczas Giro d'Italia. Tam też zakończył swoje zmagania na 9. etapie, po którym wycofał się z wyścigu. Powodem była kraksa, z której wicelider włoskiego wyścigu nie wyszedł obronną ręką.

O swój upadek Geraint Thomas obwinia Rafała Majkę. Polak jadący dla grupy Bora-hansgrohe wywrócił się przed Brytyjczykiem tak, że i on i Matteo Trentin nie mieli gdzie uciec: - Tak naprawdę nie wiem, co Majka robił. Na zakrętach był za mną bardzo blisko, desperacko próbował mnie wyprzedzić. Pozwoliłem mu na to, a dziesięć sekund później leżał już na asfalcie i spowodował mój upadek - żalił się brytyjski kolarz.

- Wiedziałem, że stało się coś złego. Szybko otrzymałem potwierdzenie od lekarzy, że mój obojczyk jest złamany - komentował Thomas. Niepocieszony swoimi tegorocznymi niepowodzeniami rzucił jeszcze klasycznym tekstem: "Shit happens".

Niepewny jest także udział Majki w kolejnych etapach Tour de France. Polak mocno poobijany trafił do szpitala, gdzie przeszedł szereg badań. Decyzję podejmie we wtorek. Dziś we Francji przerwa w ściganiu.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: