SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport inne sporty kolarstwo Tour de France: Chris Froome zdeklasował stawkę na osiemnastym etapie

Tour de France: Chris Froome zdeklasował stawkę na osiemnastym etapie

21.07.2016, godz. 18:04
Chris Froome
Chris Froome foto: EAST NEWS

W czwartek odbył się osiemnasty etap Tour de France. Tym razem kolarze pojechali "czasówkę". Szans rywalom nie dał lider klasyfikacji generalnej Chris Froome. Brytyjczyk tym samym przybliżył się jeszcze bardziej do wygrania całego wyścigu. Polacy spisali się przeciętnie, tracąc sporo do zwycięzcy.

Chris Froome z Team Sky w czwartek był w fantastycznej formie. Brytyjczyk potwierdził, że w tegorocznym Tour de France jedzie mu się świetnie i osiemnasty etap ukończył z czasem 30:43. Drugi Tom Dumoulin z Giant-Alpecin miał na mecie aż 21 sekund straty do najlepszego kolarza. Najniżej na podium stanął Fabio Aru z Astany, tracąc do Froome'a 33 sekundy.

Polacy w "czasówce" nie spisali się dobrze. Najlepszy z nich był Maciej Bodnar. Walczący o zwycięstwo w klasyfikacji górskiej Rafał Majka stracił do brytyjskiego zwycięzcy ponad trzy minuty. Na osiemnastym etapie nie było oczywiście premii, dlatego też Polak z zespołu Tinkoff utrzymał prowadzenie w walce o tytuł najlepszego górala Tour de France 2016.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: