SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty koszykówka Historyczny wyczyn Polaka! Przemysław Karnowski awansował do finału NCAA [WIDEO]

Historyczny wyczyn Polaka! Przemysław Karnowski awansował do finału NCAA [WIDEO]

02.04.2017, godz. 10:41
Przemysław Karnowski
Przemysław Karnowski foto: EAST NEWS

Przemysław Karnowski i jego Gonzaga Bulldogs awansowali do finału akademickiej ligi NCAA! To pierwszy taki sukces w historii tego klubu. W półfinale Final Four, rozgrywanego w Phoenix, Bulldogs pokonali Carolina Gamecocks 77:73. W trakcie meczu doszło do bohaterskiego powrotu Polaka na parkiet.

Pochodzący z Torunia Przemysław Karnowski tradycyjnie wyszedł na parkiet w pierwszej piątce zespołu ze Spokane. Jak zawsze był także filarem obrony Gonzaga Bulldogs. Co ważne, skutecznie grał również w ataku. Z sześcioma trafionymi rzutami z gry i jednym wolnym został trzecim strzelcem swojego zespołu w półfinale akademickiej ligi NCAA. W dużej mierze jego postawie Bulldogs zawdzięczają historyczny sukcej, jakim jest awans do finału rozgrywek.

W boju o decydujący mecz torunianin przeżył jednak chwile grozy. Na niedługo przed przerwą został zablokowany przez Chrisa Silvę. Gabończyk trafił jednak nie tylko w piłkę, lecz także w twarz Polaka, który opuścił parkiet pod asystą trenera Marka Few. Po drugiej kwarcie bohatersko powrócił jednak na plac gry i tuż po ponownym pojawieniu się Karnowskiego Bulldogs uzyskali dziesięć punktów przewagi. Nie roztrwonili jej do końcowej syreny i ostatecznie pokonali Carolina Gamecocks 77:73.

W finale rozgrywek Gonzaga Bulldogs zmierzą się w Phoenix z North Carolina Tar Heels. Zespół ten w drugim półfinale pokonał Oregon Ducks po zaciętym boju 77:76. Decydujący mecz odbędzie się 3 kwietnia.

 

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: