NBA: Marcin Gortat w formie! Polak pomógł zdobyć Wizards Chicago

2016-12-22 9:55

W nocy z środy na czwartek Washington Wizards pokazali charakter! Choć przegrywali dość wysoko w Chicago, to potrafili się podnieść i pokonali Bulls 107:97. W zwycięstwie pomógł Marcin Gortat. Polski center zaliczył szesnaste w tym sezonie double-double i nie ulega wątpliwości, że jest w dobrej formie.

Washington Wizards mieli spore problemy z Chicago Bulls. "Czarodzieje" przegrywali na wyjeździe już trzynastoma punktami na początku drugiej kwarty. Wtedy jednak wzięli się do pracy. Jeszcze przed przerwą przyjezdni doprowadzili do remisu, który utrzymywał się do trzydziestej drugiej minuty. Później ekipa ze stolicy odjechała wyraźnie rywalom i spotkanie w Chicago Wizards wygrali 107:97.

Spory udział w zwycięstwie miał Marcin Gortat. "Polski Młot" zaliczył szesnaste w tym sezonie double-double. Przez trzydzieści pięć minut łodzianin zdobył czternaście punktów i zanotował jedenaście zbiórek. Washington Wizards z bilansem 13-15 zajmują dziesiąte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Kolejne spotkanie rozegrają w piątek. Na wyjeździe czeka ich mecz z Milwaukee Bucks.