SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty koszykówka Przemysław Karnowski wybrany najlepszym środkowym NCAA!

Przemysław Karnowski wybrany najlepszym środkowym NCAA!

08.04.2017, godz. 12:38
Przemysław Karnowski
Przemysław Karnowski foto: EAST NEWS

Przemysław Karnowski ma za sobą bardzo udane rozgrywki NCAA (amerykańskiej ligi uniwersyteckiej) w barwach Gonzaga Bulldogs. Świetna forma Polaka w dużej mierze przyczyniła się do historycznego osiągnięcia klubu, który po raz pierwszy wystapił w finale sezonu. Umiejętności środkowego znad Wisły doceniono także na gali podsumowującej sezon, na której otrzymał wyróżnienie dla najlepszego na swojej pozycji!

Przemysław Karnowski w lidze uniwersyteckiej NCAA występował od pięciu lat. Środkowy w barwach Gonzaga Bulldogs wystąpił w aż stu pięćdziesięciu dwóch meczach. Z Polakiem w składzie ekipa odniosła sto trzydzieści siedem zwycięstw i jest to rekord wszech czasów jednego zawodnika, grającego w NCAA. Obecny sezon był dla reprezentanta biało-czerwonych jak marzenie. Jego średnia punktów to 12,2 na mecz, notował przeciętnie niemal sześć zbiórek i dwie asysty na spotkanie. Bulldogs dotarli do finału rozgrywek. Po raz pierwszy w historii! W decydującym spotkaniu przegrali jednak z North Carolina Tar Heels 65:71.

Świetna dyspozycja 23-latka nie umknęła uwadze ekspertów. Na gali w Los Angeles Karnowski otrzymał nagrodę Kareema Abdul-Jabbara dla najlepszego środkowego rozgrywek. - Ona znaczy dla mnie bardzo wiele. Cała praca, którą wykonałem zaczyna popłacać. Jestem niezwykle szczęśliwy - powiedział Polak.

Przemysław Karnowski nie ukrywa, że jego celem jest dostanie się do NBA. Historia pokazuje, że jest na dobrej drodze do realizacji swojego największego marzenia. Wyróżnienie Jabbara przyznano bowiem po raz trzeci. Poprzednimi triumfatorami byli Frank Kaminski i Jakob Poeltl, którzy obecnie występują odpowiednio w Charlotte Hornets i Toronto Raptors.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: