SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty lekkoatletyka Anita Włodarczyk, Joanna Fiodorow i Malwina Kopron w finale rzutu młotem

Anita Włodarczyk, Joanna Fiodorow i Malwina Kopron w finale rzutu młotem

05.08.2017, godz. 13:26
Anita Włodarczyk
Anita Włodarczyk podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Amsterdamie. (lipiec 2016 roku) foto: Super Express

Nasze reprezentantki w eliminacjach rzutu młotem na MŚ w lekkoatletyce spisały się bardzo dobrze! Anita Włodarczyk, Joanna Fiodorow i Malwina Kopron wywalczyły awans do finału. Co więcej, wszystkie trzy osiągnęły to w swoich pierwszych próbach. Najlepszy rezultat uzyskała Kopron, ale ona rzucała w słońcu. Pozostałe dwie zawodniczki zmagały się z mokrym kołem.

Jako pierwsza w finale konkursu rzutu młotem na MŚ w lekkoatletyce zameldowała się Malwina Kopron. Rzucała ona w pierwszej grupie eliminacyjnej, która miała bardzo korzystne warunki atmosferyczne. Polka posłała młot na odległość 74,97 metra już w pierwszej próbie i zapewniła sobie miejsce w walce o medale. W drugiej grupie, która do koła weszła dwie godziny później, znalazły się Anita Włodarczyk i Joanna Fiodorow.

Im warunki mocno się zmieniły. W Londynie zaczął padać rzęsisty deszcz, a koło było niezwykle śliskie. Mimo tego, biało-czerwone nie miały żadnych problemów z awansem do finału. Najpierw Fiodorow w pierwszej próbie osiągnęła wynik 71,72 metra. Chwilę później do startu przystąpiła Włodarczyk. Rekordzistka świata i główna faworytka do złota bez wysiłku rzuciła 74,61 metra, pewnie wchodząc do ścisłego finału.

MŚ w Londynie rozpoczęły się w piątek 4 sierpnia. Już w sobotę o medale, podczas wieczornej sesji, powalczą nasi dyskobole - Piotr Małachowski i Robert Urbanek. Podczas MŚ w lekkoatletyce na Wyspach pracuje trzech korespondentów se.pl i "Super Expressu". Impreza zakończy się 13 sierpnia.

Wywiad "Super Expressu" z Anitą Włodarczyk przed MŚ w lekkoatletyce

Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski zgubili tyczki!

Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki w finale pchnięcia kulą

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: