Sport inne sporty piłka ręczna Liga Mistrzów: Vive Tauron Kielce znowu wygrało! Bramkarz bohaterem

Liga Mistrzów: Vive Tauron Kielce znowu wygrało! Bramkarz bohaterem

09.10.2016, godz. 18:46
Krzysztof Lijewski, piłka ręczna, Vive Tauron Kielce

Pick Szeged - Vive Tauron 27:29 w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów! Mistrzowie Polski idą jak burza w tych rozgrywkach. Znów byli lepsi od rywali, dzięki czemu umocnili się na pierwszym miejscu grupy B. Wicemistrzowie Węgier nie mieli sposobu na świetnie dysponowanego bramkarza Vive Filipa Ivicia.

Vive Tauron Kielce rewelacyjnie spisuje się w Lidze Mistrzów. Po trzech spotkaniach ma komplet zwycięstw i z sześcioma punktami jest najlepsze w grupie B. Spotkanie wyjazdowe z wicemistrzem Węgier było jak na razie największym wyzwaniem dla podopiecznych Talanta Dujszebajewa. W końcówce drugiej połowy wydawało się, że to gospodarze odniosą zwycięstwo. Prowadzili już 27:25, grali z przewagą jednego zawodnika, ale totalnie się pogubili! Dwukrotnie oddali piłkę za darmo, a Jurkiewicz i Jachlewski doprowadzili do remisu, wykorzystując szybkie kontry.

Bohaterem Vive był jednak bramkarz Filip Ivić. W końcowych minutach bronił dosłownie wszystko! Żaden strzał nie znalazł drogi do jego siatki. Gospodarze zatrzymali się na 27 strzelonych golach, podczas gdy goście z Kielc dołożyli jeszcze dwa i wygrali cały mecz 29:27!

Pick Szeged - Vive Tauron Kielce: 27:29

Vive Tauron Kielce: Szmal, Ivić – Aguinagalde, Bielecki, Bombac, Djukić, Jachlewski, Jurkiewicz, Kus, Lijewski, Paczkowski, Reichmann, Strlek, Zorman

MOL-Pick Szeged: Sierra, Sego – Balogh, Banhidi, Blazević, Bodo, Buntić, Gaber, Goncalves, Gorbok, Kallman, Obranović, Rodriguez, Skube, Sostarić, Zubai

KONIEC! Vive wygrywa z Szegedem 29:27 i notuje trzeci triumf w Lidze Mistrzów!

Cóż wyprawia Ivić?! Znowu obronił akcję jeden na jeden!

Dujszebajew prosi o czas. Minuta do końca. To trzeba wygrać!

Ivić znów broni! Bohater Vive!

29:27 - Bielecki gol! Akurat w tym elemencie dziś się nie myli. Niecałe trzy minuty do końca. Vive nie może oddać tego prowadzenia!

Karny dla Vive!

28:27 - Teraz to samo zrobił Jachlewski! Zupełnie pogubili się Węgrzy!

27:27 - Jurkiewicz! Wykorzystał stratę piłki i nie przegrał pojedynku z bramkarzem!

A Bielecki znów się myli...

Znowu broni Ivić! Kallman nie ma dziś na niego sposobu!

26:27 - Zablokowany rzut Bieleckiego. To nie jest jego dzień. Kontra zmarnowana.

26:27 - Siedem minut do końca meczu. Tu jeszcze wszystko morze się wydarzyć! Przed chwilą znakomicie bronił Ivić!

Brutalne zagranie Kusa! Uderzył rywala w twarz, ale wydaje się, że przypadkowo. Polak dostał czerwoną, a później niebieską kartkę! Na pewno zabraknie go w kolejnym meczu. Vive znów gra w osłabieniu przez dwie minuty.

26:27 - Aguinagalde nie myli się dziś ze środka.

25:27 - Mistrzowie Polski powoli odrabiają straty, ale szybko oddają bramkę praktycznie za darmo. Minuta kara pozostała gospodarzom.

Kara dwóch minut dla Szegedu! Trzeba to wykorzystać!

24:26 - Sierra obronił rzut Bieleckiego, a później jego koledzy znów nie dali szans Iviciowi. Vive musi się obudzić!

O czas poprosił Dujszebajew. Jego podopieczni muszą wrócić do dobrego grania, bo gospodarze rozkręcają się z minuty na minutę.

24:25 - Wicemistrzowie Węgier obejmują prowadzenie. Orbanović sprytnie oszukał bramkarza Vive.

24:23 - Djukić podłącza Vive do tlenu. Rzucił niezwykle ważną bramkę. Zaryzykował i się opłaciło.

23:23 - Już nic nie zostało z przewagi. Znów remis.

23:21 - Fatalnie! Nie dość, że nasza ekipa zmarnowała kontrę, to jeszcze rozpaczliwie ratujący się Reichmann faulował i to on teraz usiądzie na dwie minuty, osłabiając Vive.

23:20 - Vive podwyższa prowadzenie i będzie grało przez dwie minuty w przewadze!

22:20 - Bombac świetnie obsłużył Kusa, która na pozycji środkowego zdobył bramkę.

21:19 - A Lijewski jest dziś niezawodny! Co rzut to gol. Kapitalna forma reprezentanta.

20:19 - Brawo Jurkiewicz! Sędziowie sygnalizowali grę pasywną ale Polak zdążył jeszcze minąć obrońcę i zmieścić piłkę w siatce.

Ivić broni rzut karny! To już trzeci zmarnowany dziś przez gospodarzy!

19:18 - Zorman rewelacyjnie! Zaryzykował, rzucił z bardzo ostrego kąta, ale najważniejsze że trafił! Sierra nawet nie zdążył zauważyć piłki.

18:17 - Bielecki pewnie wykorzystał rzut karny.

17:16 - Strlek odpowiada. Jeszcze przez minutę ekipa z Polski będzie grać z przewagą jednego zawodnika.

16:16 - Piłkarze Vive zaspali i natychmiast dali sobie odebrać prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęta.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! W samej końcówce zawodnik Szegedu dostał dwie minuty kary. Vive prowadzi 16:15.

16:14 - Zorman nie poszedł w ślady poprzednika i Sierra obronił jego rzut.

16:13 - Strlek wygrał pojedynek oko w oko z bramkarzem! Ważny gol Vive.

15:13 - Znów lekka dekoncentracja w ataku powoduje, że mistrzowie Polski tracą wysoką przewagę. Łatwo piłkę stracił Paczkowski.

15:11 - Bielecki w swoim stylu zdobywa bramkę - potężna bomba z dystansu!

14:11 - Utrzymuje się wysokie prowadzenie Vive, ale rywale się rozkręcają. O czas słusznie poprosił Dujszebajew.

14:11 - Co za rzut Aguinagalde! Położył się na boisku i zza pleców zaskoczył bramkarza! Vive ucieka z wynikiem!

12:10 - Druga świetna akcja Paczkowskiego! Tym razem wykończył szybką kontrę, choć dostał trudne podanie od kolegi

11:10 - Mnożą się błędy po obu stronach. I to nie tylko w obronie. W ataku też mało skutecznych akcji. Na szczęście to piłkarze Vive przełamali chwilowy impas.

10:10 - Kwadrans za nami. Vive nie udało się odpowiednio wykorzystać podwójnej przewagi, na co wścieka się trener Dujszebajew. Znów mamy remis.

10:8 - Cudowny rzut Reichmanna ze skrzydła!

9:8 - Nie da się ukryć, robi co chce! Rzucił właśnie piątą bramkę!

8:8 - Szeged będzie grał w podwójnym osłabieniu. Oby piłkarze Vive to wykorzystali i uciekli z wynikiem!

8:7 - Kapitalnie podanie Zormana do Lijewskiego, który w powietrzu złapał piłkę i sprytnie ją wcisnął do bramki rywali!

7:7 - Remis po dwóch stratach piłkarzy Vive, którzy grali bez bramkarza.

7:5 - Gospodarze nie wykorzystali karnego, a Lijewski znów pokazał klasę! Rzuca dziś z każdej pozycji i trafia!

9' - 2 minuty kary dla Kusa i rzut karny dla Szegedu.

6:5 - Witamy Karola Bieleckiego! Wszedł między dwóch obrońców i bez problemu rzucił obok nogi bramkarza.

5:4 - I znów Lijewski! Rzut w samo okienko! A chwilę później Kus wykończył kontrę. Sporo błędów po obu stronach.

3:3 - Krzysztof Lijewski na razie bezbłędny w ofensywie. Świetnie oszukał rywala i rzucił nie do obrony.

2:3 - I kolejny błąd wykorzystany przez Kallmana. Po raz pierwszy w tym meczu wicemistrzowie Węgier na prowadzeniu.

2:2 - Już mamy remis po błędzie obrony.

5' 2:1 - Kolejna kontra Vive i tym razem akcję kończy Jachlewski!

4' - Mateusz Kus już zarobił żółtą kartkę. Lubi ostro grać w obronie, co pokazywał chociażby podczas igrzysk w Rio.

3' 1:0 - Świetnie rozpoczęło Vive. Najpierw obronił rzut Ivić, a później kontrę wykorzystał Aguinagalde!

1' - GRAMY!

Piłkarze już są na boisku. Za chwilę zaczynamy!

Tak prezentują się wyjściowe składy: MOL-Pick Szeged: Sierra, Sego – Balogh, Banhidi, Blazević, Bodo, Buntić, Gaber, Goncalves, Gorbok, Kallman, Obranović, Rodriguez, Skube, Sostarić, Zubai Vive Tauron Kielce: Szmal, Ivić – Aguinagalde, Bielecki, Bombac, Djukić, Jachlewski, Jurkiewicz, Kus, Lijewski, Paczkowski, Reichmann, Strlek, Zorman

Fani szczypiorniaka z Polski już dopingują Vive! Za kilka minut początek spotkania.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Ligi Mistrzów Pick Szeged- Vive Tauron Kielce!
False 2990 True 1 2016-10-09 16:50:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora