Krzysztof Lijewski, piłka ręczna, Vive Tauron Kielce

Autor: CYFRASPORT

Liga Mistrzów: Vive Tauron Kielce znowu wygrało! Bramkarz bohaterem

2016-10-09 20:46

Pick Szeged - Vive Tauron 27:29 w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów! Mistrzowie Polski idą jak burza w tych rozgrywkach. Znów byli lepsi od rywali, dzięki czemu umocnili się na pierwszym miejscu grupy B. Wicemistrzowie Węgier nie mieli sposobu na świetnie dysponowanego bramkarza Vive Filipa Ivicia.

Vive Tauron Kielce rewelacyjnie spisuje się w Lidze Mistrzów. Po trzech spotkaniach ma komplet zwycięstw i z sześcioma punktami jest najlepsze w grupie B. Spotkanie wyjazdowe z wicemistrzem Węgier było jak na razie największym wyzwaniem dla podopiecznych Talanta Dujszebajewa. W końcówce drugiej połowy wydawało się, że to gospodarze odniosą zwycięstwo. Prowadzili już 27:25, grali z przewagą jednego zawodnika, ale totalnie się pogubili! Dwukrotnie oddali piłkę za darmo, a Jurkiewicz i Jachlewski doprowadzili do remisu, wykorzystując szybkie kontry.

Bohaterem Vive był jednak bramkarz Filip Ivić. W końcowych minutach bronił dosłownie wszystko! Żaden strzał nie znalazł drogi do jego siatki. Gospodarze zatrzymali się na 27 strzelonych golach, podczas gdy goście z Kielc dołożyli jeszcze dwa i wygrali cały mecz 29:27!

Pick Szeged - Vive Tauron Kielce: 27:29

Vive Tauron Kielce: Szmal, Ivić – Aguinagalde, Bielecki, Bombac, Djukić, Jachlewski, Jurkiewicz, Kus, Lijewski, Paczkowski, Reichmann, Strlek, Zorman

MOL-Pick Szeged: Sierra, Sego – Balogh, Banhidi, Blazević, Bodo, Buntić, Gaber, Goncalves, Gorbok, Kallman, Obranović, Rodriguez, Skube, Sostarić, Zubai