SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe MŚ w hokeju: Polacy zaskakująco przegrali z Koreą Południową

MŚ w hokeju: Polacy zaskakująco przegrali z Koreą Południową

25.04.2016, godz. 08:35
Malasiński, hokej, Polska
foto: CYFRASPORT

Biało-czerwoni nie awansują do światowej elity szesnastu najlepszych drużyn świata. W drugim spotkaniu hokejowych mistrzostw świata Dywizji 1A Polacy odnieśli już drugą porażkę. Po klęsce z Włochami w sobotę, w niedzielę nasi zawodnicy ulegli najsłabszej w stawce Korei Południowej aż 1:4.

Dobrze, że jutro poniedziałek i dzień wolny. Naszym hokeistom przyda się chwila wytchnienia i refleksji, bo po dwóch spotkaniach hokejowych MŚ nasi zawodnicy mają powody do zmartwień. W sobotę wyraźnie ulegli Włochom, w niedzielę spisali się jeszcze gorzej i kompletnie nie potrafiąć sforsować defensywy Koreańczyków, zostali wręcz zmiażdżeni.

WTA Stuttgart: Angelique Kerber lepsza od Laury Siegemund!

Zaczęło się nieźle. Biało-czerwoni wyszli do przodu. Stworzyli kilka sytuacji, ale krążek nie wpadł do siatki. Azjaci głównie natomiast czekali. Grali bezpiecznie, jakby czekając na moment dekoncentracji. I udało się na początku drugiej tercji, gdy dwa razy Przemysława Odrobnego pokonał Michael Swift. Naturalizowany Kanadyjczyk na tym nie skończył zresztą popisów, bo tuż przed końcem spotkania dołożył jeszcze trzecie trafienie.

Polacy byli wyraźnie zszokowani. Odpowiedzieli tylko jednym trafieniem, autorstwa Grzegorza Pasiuta, ale to Koreańczycy w ostatnich minutach zachowali więcej sprytu i determinacji i to oni ustalili rezultat spotkania na 4:1. Gwóźdź do trumny Polaków wbił  Sangwook Kim.

W kolejnych spotkaniach nasi hokeiści zmierzą się ze Słoweńcami, Austriakami, a zmagania - o utrzymanie na zapleczu - zakończą z Japończykami.

Polska - Korea Południowa 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Bramki: Pasiut 49 - Swift 22, 25, 51, Kim 59

Polska: Odrobny - Dronia, Bychawski, Zapała, Malasiński, Kolusz - Pociecha, Borzęcki, Chmielewski, Pasiut, Łopuski - Kotlorz, Bryk, Wronka, Dziubiński, Bepierszcz - Kruczek, Wajda, Bagiński, Urbanowicz, Galant

Korea Południowa: Dalton - Kim, Young, Kim, Kim, Radunske - Lee, Regan, Shin, Cho, Swift - Oh, Seo, Shin, Park, Ahn - Kim, Lee, Sin, Kim


autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: