SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Jolanta Molenda NIE ŻYJE. Nagła śmierć byłej reprezentantki Polski w siatkówce

Jolanta Molenda NIE ŻYJE. Nagła śmierć byłej reprezentantki Polski w siatkówce

17.03.2017, godz. 15:37
Jolanta Molenda
Jolanta Molenda foto:

Jolanta Molenda nie żyje. Zmarła była siatkarka Łódzkiego Klubu Sportowego, Czarnych Słupsk oraz reprezentacji Polski. 117 razy zakładała koszulkę z orłem na piersi. O jej śmierci poinformowała na Facebooku poseł Małgorzata Niemczyk, która miała przyjemność uczyć się gry w siatkówkę od Molendy.

Jolanta Molenda miała 53 lata. Jako siatkarka nie dość, że reprezentowała narodowe barwy, to na dodatek zdobywała ważne tytuły. Była dwukrotną mistrzynią Polski. Zdobyła także trzy medale za wicemistrzostwa kraju. Trzykrotnie wygrywała również Puchar Polski. Wszystkie te wyróżnienia zdobyła zarówno z ŁKS-em Łodź, jak i Czarnymi Słupsk.

Niestety, Molenda nie spędziła ostatnich lat w spokoju. W sierpniu 2016 roku informowaliśmy o jej sytuacji. Po śmierci rodziców i męża wpadła w alkoholizm, mieszkała na ulicy i gdyby nie pomoc dobrych ludzi, nie miałaby co włożyć do ust. "Świat mi się zawalił, zaczęłam topić smutki w alkoholu - opowiadała "Super Expressowi" była siatkarka. Całą rozmowę możecie przeczytać TUTAJ.

Była siatkarka opuściła ulicę, przy pomocy znajomych znalazła dach nad głową i wydawało się, że wyjdzie na prostą. Zmarła nagle i niespodziewanie w czwartek 16 maja.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: