SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka ME 2017. Siatkarze zagrają na PGE Narodowym?!

ME 2017. Siatkarze zagrają na PGE Narodowym?!

01.12.2016, godz. 22:02
PGE Narodowy przygotował niespodziankę na EURO 2016
PGE Narodowy przygotował niespodziankę na EURO 2016 foto: SHUTTERSTOCK

Jak dowiedział się „Super Express” mecz otwarcia przyszłorocznych mistrzostw Europy w siatkówce, które odbędą się w Polsce, zostanie najprawdopodobniej rozegrany... na PGE Narodowym w Warszawie! Według naszych informacji rozmowy są bliskie finału.

Każdy, kto pamięta koniec sierpnia 2014 r., z miejsca przyklaśnie takiemu rozwiązaniu. To wtedy pierwszy mecz rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata (Polska – Serbia) odbył się na największym polskim stadionie. Na trybunach zasiadło aż 62 000 widzów! To był historyczny rekord frekwencji mundialu. Cały siatkarski świat oniemiał, oglądając fantastyczne widowisko w tak nietypowym miejscu. I wszyscy nam zazdrościli organizacji. A wszystko zakończyło się fantastycznym zwycięstwem Polaków 3:1 w finale nad Brazylią.

ME 2017 właśnie objął patronatem prezydent RP Andrzej Duda. Inauguracja czempionatu na PGE Narodowym miałaby więc najwyższą rangę. Impreza zaczyna się 25 sierpnia 2017 roku. Polski Związek Piłki Siatkowej nie zaprzeczył informacjom „SE”. Na pytanie czy było lub jest rozważane przeprowadzenie meczu otwarcia ME na Narodowym, rzecznik związku Janusz Uznański odpowiedział nam: - Owszem, ale póki co na poziomie pragnień i spełnienia oczekiwań fantastycznych kibiców siatkarskich.

Co ciekawe, podczas mistrzostw Polacy znowu są w grupie z Serbami. Gdyby więc ponownie doszło do takiego starcia na inaugurację zawodów, byłoby to świetne nawiązanie do imprezy sprzed 2 lat. Pozostałe mecze grupowe (z Estonią i Finlandią) Polacy zagraliby tam, gdzie pierwotnie planowano, czyli w gdańskiej Ergo Arenie. Finałowa faza ME odbędzie się w Krakowie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: