SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Emil Hegle Svendsen zasłabł na mecie. Przerażeni kibice świadkami reanimacji! [WIDEO]

Emil Hegle Svendsen zasłabł na mecie. Przerażeni kibice świadkami reanimacji! [WIDEO]

12.02.2017, godz. 11:59
Emil Hegle Svendsen, biathlon
foto: EAST NEWS

Emil Hegle Svendsen był o włos od tragedii podczas biathlonowych mistrzostw świata. Norweg nie spisał się zbyt dobrze podczas sprintu, ale najgorsze dla niego nadeszło dopiero po przekroczeniu linii mety. Zawodnik padł na śnieg i nie ruszał się. Akcja reanimacyjna trwała dziesięć minut, a świadkiem zdarzeń byli przerażeni kibice.

Emil Hegle Svendsen do mety sprintu na MŚ w biathlonie przybiegł dopiero na trzydziestym szóstym miejscu. Do ostatniego okrążenia Norweg spisywał się w Hochfilzen całkiem nieźle. Na decydującym kółku wyraźnie jednak opadł z sił i ostatkami tchu dobiegł do mety. Po przekroczeniu finiszu padł na śnieg i nie ruszał się. Błyskawicznie do zawodnika podbiegli członkowie sztabu medycznego i lekarze kadry. Przerażeni kibice przez dziesięć minut byli świadkami rozpaczliwej akcji ratunkowej.

Svendsen bardzo długo leżał twarzą do ziemi i nie reagował na żadne polecenia medyków. Po pewnym czasie udało mu się odzyskać świadomość. Lekarze przewrócili go na plecy i unieśli nogi, by krew zaczęła spływać do mózgu. Według najnowszych raportów z biathlonistą jest już wszystko dobrze. Teraz przejdzie szczegółowe badania, które mają odpowiedzieć na pytanie czy zasłabnięcie nie jest przypadkiem skutkiem poważniejszej choroby.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: