SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Raw Air: Konkurs PŚ w Lillehammer odwołany! Wiało zbyt mocno

Raw Air: Konkurs PŚ w Lillehammer odwołany! Wiało zbyt mocno

14.03.2017, godz. 19:09
Piotr Żyła
Piotr Żyła foto: EAST NEWS

We wtorkowe popołudnie miał się odbyć drugi indywidualny konkurs cyklu Raw Air zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata - w Lillehammer - ale niestety nie było to możliwe z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Po skokach dwudziestu sześciu zawodników organizatorzy stwierdzili, że wiatr jest zbyt silny, i zdecydowali się odwołać zawody.

We wtorek w Lillehammer wiało od samego rana i ostatecznie warunki skutecznie przeszkodziły organizatorom w rozegraniu konkursu. Tuż przed pierwszą rundą konkursu konieczne było odwołanie serii próbnej, ale prognozy były na tyle pomyślne, że start zawodów po prostu przesunięto o pół godziny.

O 17:30 zawodnicy faktycznie zaczęli skakać i przez jakiś czas wydawało się, że pogoda nie będzie już więcej przeszkadzać zawodnikom. Niestety z minuty na minutę psuła się coraz bardziej, przez co przerwy między skokami też się wydłużały. Z warunkami nie radzili sobie m.in. Anze Lanisek i Jernej Damjan, którzy w locie dostali silne podmuchy i musieli się dramatycznie ratować przed upadkiem.

Lepiej z wiatrem radzili sobie Polacy. Kapitalny wynik uzyskał Stefan Hula (137,5 metra), a niewiele słabiej wypadł Jan Ziobro (131 metrów). Obaj mieli jednak odjęte mnóstwo punktów za korzystne warunki, co pokazywało, jak loteryjny jest to konkurs.

Po skoku Ziobry organizatorzy postanowili przerwać zawody, a kilkanaście minut później definitywnie je odwołać. Konkurs w takich warunkach był zbyt ryzykowny i narażał zdrowie zawodników, dlatego decyzja mogła być tylko jedna.

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 30 sekund
False 3140 False 1 2017-03-14 16:45:00 True 30
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: