SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Stefan Horngacher ustalił skład na sezon olimpijski. Jest zaskoczenie!

Stefan Horngacher ustalił skład na sezon olimpijski. Jest zaskoczenie!

05.04.2017, godz. 07:15
Horngacher przywrócił im moc
Stefan Horngacher foto: Marek Zieliński/Super Express

Trener Stefan Horngacher we wtorek podjął decyzję o kształcie reprezentacji Polski skoczków narciarskich na przyszły sezon, w którym odbędą się igrzyska olimpijskie w Pjongczangu. Wśród nominowanych nie ma między innymi Jana Ziobry, co wydaje się sporym zaskoczeniem, zważając na fakt, że Austriak wcześniej ufał wszystkim swoim podopiecznym z minionego cyklu.

Polscy skoczkowie przygotowania do kolejnego sezonu rozpoczęli we wtorek. Oznacza to, że biało-czerwoni na odpoczynek dostali niewiele ponad tydzień. Przy okazji pierwszych zajęć Stefan Horngacher podał skład naszej reprezentacji na przyszły sezon. Sezon bardzo ważny, ponieważ olimpijski. Sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego Tomasz Wieczorek, cytowany przez portal interia.pl, zdradził, że polskie barwy reprezentować będzie siedmiu skoczków: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hila, Krzysztof Miętus i Jakub Wolny.

Zabrakło miejsca dla Jana Ziobry, który w minionym sezonie był ważnym elementem kadry A. Austriacki selekcjoner jest zdania, że Wolny i Miętus powinni zostać sprawdzeni na zawodach o wysokiej randze, stąd ich nominacja. Wieczorek zaznaczył przy tym, że Horngacher nie zamknął drzwi przed innymi zawodnikami. Wyżej wymieniona siódemka w poniedziałek rozpocznie pierwszy obóz przygotowawczy. Skoczkowie będą nabierać szlifów na Wyspach Kanaryjskich.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: