SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Jerzy Janowicz przed meczem: Piłem dużo wódki, więc jestem gotowy [WIDEO]

Jerzy Janowicz przed meczem: Piłem dużo wódki, więc jestem gotowy [WIDEO]

10.02.2017, godz. 10:48
Jerzy Janowicz, Australian Open 2017
foto: EAST NEWS

Jerzy Janowicz powoli wraca do wysokiej formy. Choć w Sofii przegrał ze znakomitym Grigorem Dimitrowem (6:4, 3:6, 5:7), to walczył jak równy z równym w trzysetowym boju. Łodzianin nie żartował na korcie, ale przed kamerami już tak. W przedmeczowym wywiadzie totalnie zaskoczył dziennikarkę!

Choć w tenisie szło mu ostatnio ze zmiennym szczęściem, głównie przez liczne kontuzje, to jedna zasada zawsze się sprawdza - z Janowiczem na korcie nie można się nudzić! Czasami zbyt często kłóci się z sędziami i kibicami, ale tym razem skupił się na grze. To właśnie tenis łodzianina przykuwał uwagę, bo grał znakomicie! Postawił się 13. zawodnikowi rankingu ATP, półfinaliście tegorocznego Australian Open.

Janowicz przegrał, ale porażka w takim stylu to żaden wstyd. Dobra gra prędzej czy później zaprocentuje, jeśli w tym sezonie ominą go kontuzje. Niezależnie od wyników polskiego tenisistę nigdy nie opuszcza poczucie humoru. W przedmeczowym wywiadzie żartował, że przed spotkaniem z Dimitrowem pił wódkę! Głupie pytanie to i głupia odpowiedź.

Dziennikarka: - Czy przygotowałeś się do tego meczu?
Janowicz: - Dużo imprezowałem i piłem dużo wódki, więc jestem gotowy.
- Piłeś wódkę? Jaką wódkę?
- Belvedere. Wódka? To najlepszy drink na świecie - śmiał się Janowicz.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: