SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty tenis Marcelo Melo, partner Kubota: Łukasz pomógł mi zostać numerem jeden

Marcelo Melo, partner Kubota: Łukasz pomógł mi zostać numerem jeden

16.07.2017, godz. 10:22
Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali Wimbledon
foto: Eastnews

Marcelo Melo po raz drugi w karierze wygrał turniej Wielkiego Szlema i także po raz drugi zostanie liderem rankingu deblistów ATP. Wcześniej na tronie spędził 22 tygodnie, teraz zamierza pozostać na szczycie jeszcze dłużej. - To zwycięstwo cieszy, bo odniosłem je z Łukaszem - skwitował na konferencji prasowej Brazylijczyk.

W sobotni wieczór Marcelo Melo i Łukasz Kubot w pięciosetowym boju pokonali Olivera Maracha i Mate Pavicia. Tym samym zostali najlepszym deblem męskim na Wimbledonie. Dla obu tenisistów to drugie zwycięstwo w turnieju Wielkiego Szlema. Kubot triumfował już w Australian Open, Malo był najlepszy podczas French Open:

- Trudno porównać te dwa zwycięstwa - powiedział po sobotnim finale zawodnik z Brazylii. - To w Roland Garros było wyjątkowe, bo jestem Brazylijczykiem. Tam trzy razy wygrywał w singlu mój rodak, Guga Kuerten. To zwycięstwo cieszy mnie, bo odniosłem je z Łukaszem, który już po raz drugi pomógł mi zostać numerem jeden na świecie. Wcześniej pomógł mi dwa lata temu, kiedy wygraliśmy w Wiedniu, a ja zostałem liderem deblowego rankingu ATP.

Finał trwał ponad cztery godziny i czterdzieści minut. Organizatorzy musieli zasłonić dach nad Kortem Centralnym i oświetlić plac gry reflektorami. To był, według Melo, jeden z dwóch kluczowych momentów finału:

- Wiedzieliśmy, że musimy być skoncentrowani i zmobilizowani - powiedział na konferencji Brazylijczyk. - Dla mnie było to trudne, bo serwowałem zaraz po przerwie. Szybko wróciliśmy na kort i jeszcze uderzyłem kilka razy z pola zagrywki, żeby nie zgubić rytmu.

Polsko-brazylijski duet już wcześniej znalazł się w trudnym położeniu. Przy stanie 8:8 w secie piątym, podawał Kubot i zrobiło się 0:40.

- To był jeden z dwóch kluczowych momentów - przypomniał Melo. - Wiem, jak Łukasz potrafi serwować, ale zrobiło się niebezpiecznie i to mogło nas kosztować wygraną. On jednak popisał się znakomitymi serwisami, a ja skończyłem dwie akcje wolejami.

Sobotni triumf oznacza także awans dla Łukasza Kubota. Polak wywinduje się w rankingu z siódmej na czwartą pozycję.

Łukasz Kubot: To piękny dzień dla polskiego tenisa

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: