SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne Michael Schumacher po wypadku. Jego stan DELIKTANIE się poprawił

Michael Schumacher po wypadku. Jego stan DELIKTANIE się poprawił

31.12.2013, godz. 12:33
Schumacher, wypadek - pierwsze zdjęcie
foto:

Michael Schumacher, który w niedzielę uległ poważnemu wypadkowi na stoku narciarskim przeszedł w nocy kolejny zabieg. Jak poinformowano na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, stan zdrowia byłego kierowcy Fofrmuły 1 nieco się poprawił.

Jeszcze w poniedziałek informowano, że Michael Schumacher jest w stanie krytycznym. Na szczęście wtorek przyniósł lepsze informacje.

- Jest lekka, przejściowa poprawa stanu ciśnienia śródczaszkowego, kolejna demografia została przeprowadzona bez ryzyka, oznaki są relatywnie stabilne, nie było oznak dalszego pogorszenia urazów - poinformowano na konferencji prasowej.

Przeczytaj koniecznie: Michael Schumacher, wypadek. Wideorelacja z Grenoble

W nocy lekarze przeprowadzili u Niemca zabieg chirurgiczny mający zmniejszyć ciśnienie śródczaskowe. - Krwiak został prawidłowo i satysfakcjonująco zlikwidowany, są oznaki pozwalające sądzić, że sytuacja jest lepsza niż wczoraj - mówili lekarze. - Krwiak był po lewej stronie, w samym mózgu, a decyzję o jego usunięciu podjęliśmy razem z rodziną. Na zdjęciach rano okazało się, że krwiak został prawidłowo usunięty.

- Stan pacjenta jest przez nas lepiej kontrolowany, ale nie można powiedziec, że zagrożenie minęło zyskaliśmy jednak trochę na czasie, kluczowe w strategii terapeutycznej będą najbliższe godziny. Sytuacja może się zmienić tak na gorsze, jak i na lepsze, po prostu zyskaliśmy na czasie. Nie czas zastanawiać się, co może być po jego wybudzeniu.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: