Lechia Gdańsk - Juventus Turyn

Autor: CYFRA SPORT Lechia Gdańsk - Juventus Turyn

Lechia Gdańsk - Juventus Turyn 1:2. Mario Mandżukić rzutem na taśmę zapewnił zwycięstwo Juve

2015-07-29 21:07

Super Mecz Lechia Gdańsk - Juventus Turyn zakończył się triumfem "Starej Damy". Jaki był wynik spotkania? Goście z Turynu wygrali 2:1 w dość szczęśliwych okolicznościach. W samej końcówce meczu publiczności zgromadzonej na PGE Arenie zaprezentował się Mario Mandżukić, który popisał się pięknym trafieniem. Wcześniej na listę strzelców wpisali się Paul Pogba i Adam Buksa.

Juventus wygrał z Lechią w Super Meczu

Juventus Turyn zgodnie z oczekiwaniami pokonał na PGE Arenie Lechię Gdańsk, choć kibice z pewnością spodziewali się większego show. Przecież do Polski mistrzowie Włoch przyjechali w najmocniejszym, gwiazdorskim składzie. W pierwszej połowie można było zawiesić oko na grze Paula Pogby i Paulo Dybali. Swoich rywali przerastali o klasę, a dodatkowo "zmajstrowali" pierwszą bramkę dla Juve. Argentyńczyk dośrodkowywał, a Francuz kończył akcję strzałem głową.

Strzelcy bramek: Paul Pogba, Adam Buksa i Mario Mandżukić

Od tego momentu w Gdańsku wiało nudą. Lechia nie miała pomysłu na rozmontowanie defensywy "Starej Damy", a Juve nie specjalnie kwapiło się do ataków. Przełamanie przyszło dopiero w 82. minucie, kiedy wprowadzony z ławki Adam Buksa doprowadził do wyrównania. Radość podopiecznych Jerzego Brzęczka nie trwała jednak długo, gdyż na chwilę przed końcem zwycięskiego gola strzelił Mario Mandżukić.

Lechia Gdańsk - Juventus Turyn (wynik): 1:2 (0:1)
Bramki: Buksa 82 - Pogba 4, Mandżukić 90

Składy:

Lechia Gdańsk: Budziłek (46. Bąk) – Stolarski (54. Wojtkowiak), Rudinilson (65. Janicki), Chrzanowski (65. Maloca), Marković (65. Wawrzyniak) – Pawłowski (64. Mila), Łukasik (54. Vranjes), Dźwigała (64. Borysiuk), Wiśniewski (46. Kuświk - 77. Buksa), Mak (65. Makuszewski)– Haraslin (65. Nazario)

Juventus Turyn: Buffon (57. Neto) – Rugani, Bonucci (46. Evra), Chiellini (8. Caceres - 67. Parodi), Lichtsteiner – Sturaro (75. Tello), Khedira (63. Vitale), Pogba (46. Marchisio), Padoin (46. Clemenza) – Dybala (46. Morata - 71. Cerri), Zaza (46. Mandzukić).