SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Polska - Dania: ZNAMY SKŁAD BIAŁO-CZERWONYCH! Thiago Cionek od początku

Polska - Dania: ZNAMY SKŁAD BIAŁO-CZERWONYCH! Thiago Cionek od początku

08.10.2016, godz. 20:36
Nawałka zaciera ręce na nowy kontrakt!
Adam Nawałka foto: Super Express

Znamy skład biało-czerwonych na mecz z Danią! Adam Nawałka zaskoczył! Kontuzjowanego Michała Pazdana zastąpi bowiem na środku obrony polskiej kadry defensor Palermo Thiago Cionek. 30-latek wygrał na zgrupowaniu rywalizację o miejsce w składzie z Igorem Lewczukiem.

Cionka nie spodziewało się wielu. Większa część dziennikarzy odważnie stawiała na Igora Lewczuka, nowego defensora francuskiego Bordeaux, zbierającego na razie w Ligue 1 znakomite recenzje. Tyle że Cionek to też nie jest piłkarz przypadkowy. W tym sezonie regularnie wybiega w podstawowej jedenastce Palermo i na boiskach Serie A nie przynosi wstydu. Na dodatek on już od wielu miesięcy jest stałym elementem podczas zgrupowań naszej reprezentacji. Przeciwnie do Lewczuka, który telefony od selekcjonera otrzymuje dopiero od niedawna.

Poza tym zaskoczeń nie ma. Robert Lewandowski oraz Arkadiusz Milik w ataku. Kamil Grosicki i Jakub Błaszczykowski na skrzydłach. Grzegorz Krychowiak w roli defensywnego pomocnika i Piotr Zieliński w roli kreatora. Wreszcie boki obrony jak na Euro 2016: Łukasz Piszczek i Artur Jędrzejczyk. Bramka? Tu również sytuacja nie uległa zmianie. Lepszy od Wojciecha Szczęsnego dalej jest Łukasz Fabiański.

Polska - Dania

Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Thiago Cionek, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk - Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski

Dania: Kasper Schmeichel - Peter Ankersen, Simon Kjaer, Andreas Christensen, Jannik Vestergaard, Riza Durmisi - William Kvist, Pierre Hojbjerg - Christian Eriksen - Viktor Fischer, Nicolai Jorgensen

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: