SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Rosjanie nie zdążą na mundial? Stadiony budują się w ślimaczym tempie

Rosjanie nie zdążą na mundial? Stadiony budują się w ślimaczym tempie

01.11.2016, godz. 09:28
Puchar
foto: EAST NEWS

Wygląda na to, że organizacja mistrzostw świata w 2018 roku zaczyna przerastać Rosję. Kraj, będący gospodarzem kolejnego mundialu, nie nadąża z rozwojem infrastruktury na najważniejszą imprezę piłkarską. Okazało się, że Rosjanie nie oddadzą do użytku stadionów w planowanym terminie, a co więcej - sami nie wiedzą kiedy skończą ich budowę!

Mistrzostwa świata w Rosji miały być wielkim świętem. Wielki i bogaty kraj planował zorganizować imprezę jakiej jeszcze w historii nie widziano. Okazało się jednak, że ludzie odpowiedzialni za projekt niezbyt fortunnie wymierzyli siły i mają coraz więcej problemów z realizacją. Kilka dni temu jasnym stało się, że stadion w Sankt Petersburgu nie zostanie oddany do użytku w pierwotnie planowanym terminie.

Teraz na jaw wychodzą kolejne problemy. Okazało się, że obiekty w Wołgogradzie i Niżnym Nowogrodzie również nie mają szans na dotrzymanie ustalonej daty skończenia robót. Oba miały być gotowe w grudniu 2017 roku. Wiadomo, że nie uda się prac zakończyć do tego czasu. Co gorsza nie jest pewnym również moment ich ostatecznego zakończenia. Ciekawe czy Rosjanie zdążą przed startem mundialu, który zaplanowano na połowę czerwca 2018 roku.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: