SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Michelle Jenneke wyleci z kadry Australii? Zachwycała kibiców urodą, zapomniała trenować?

Michelle Jenneke wyleci z kadry Australii? Zachwycała kibiców urodą, zapomniała trenować?

21.08.2016, godz. 19:35
Michelle Jenneke
Michelle Jenneke foto: Twitter

Michelle Jenneke wyleci z kadry Australii? Słynna lekkoatletka z Antypodów, która zaczarowała kibiców sportu urodą, wdziękiem oraz tańcem, znalazła się pod ostrzałem trenerów po koszmarnym występie na igrzyskach w Rio de Janeiro. W rywalizacji sprinterek zajęła dopiero 37. pozycję i trener zagroził jej, że straci środki na finansowanie treningów.

- Taki scenariusz był łatwy do przewidzenia. Istnieje bowiem wiele rzeczy, które pojawiły się u niej z dala od sportu. Jenneke z pewnością była jedną ze sportsmenek, które zawiodły w Rio -  stwierdził trener kadry Australii. Mowa tutaj o kontraktach reklamowych, które pojawiły się tuż po pierwszych występach lekkoatletki i popisach, które uskuteczniała przed startem w najważniejszych zawodach. Taniec, uśmiech, radość - stała się symbolem wielkich imprez. Na tyle dużym, że prawdopodobnie przestała trenować, wierząc, że wystarczy okazać entuzjazm, by zdobyć serca kibiców. Nic więc dziwnego, że Australijczycy zastanawiają się, czy pompowanie w kasy w zawodniczkę ma dłużej sens. - Muszę z nią porozmawiać na ten temat - dodał Craig Hilliard.

A co na to sama zainteresowana? Cóż, ona tłumaczy 37. pozycję kontuzją. Ze startu w Rio jest zadowolona, bo w ogóle dała radę pobiec. Ale chyba nie tego oczekiwali od niej trenerzy, którzy mogą zablokować kolejne starty Jenneke. A wtedy pozostanie nam już tylko przypomnienie jej występów z przeszłości.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: