SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016: Piotr Małachowski DRUGI! Christoph Harting pobił Polaka w ostatniej próbie!

Rio 2016: Piotr Małachowski DRUGI! Christoph Harting pobił Polaka w ostatniej próbie!

13.08.2016, godz. 17:06
Piotr Małachowski, najsilniejszy Polak na ME
Piotr Małachowski foto: EAST NEWS

Wielki pech Piotra Małachowskiego! Polski dyskobol do przedostatniej próby olimpijskiego finału był liderem konkursu. Upragniony złoty medal wydawał się pewny. Christoph Harting czekał jednak do końca, a jego próba na odległość 68 metrów i 37 centymetrów okazała się nokautująca. Mamy medal w Rio de Janeiro! Niestety, tylko srebrny.

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 35 sekund

Koniec! Piotr Małachowski nie doczekał się złotego medalu olimpijskiego! 33-letni dyskobol przegrał w ostatniej próbie z Christophem Hartingiem i ostatecznie zajął drugie miejsce w olimpijskim finale! Szkoda! Po prostu szkoda naszego zawodnika! Był tak blisko, dominował od tak dawna, tymczasem Hartingowi trafiło się raz i akurat ten rzut wystarczył do złotego medalu.

Harting pierwszy! 68,30! Coś niesamowitego! Małachowski pod ścianą! Jest drugi, a Niemiec wskakuje na pozycję lidera!

Niesamowite! Jasinski rzuca 67,05, wcześniej Kupper 66,58 i Harting jest poza podium!

Jeszcze kilka minut i będziemy cieszyć się z olimpijskiego złota! Doprawdy, trudno uwierzyć, że któryś z rywali nagle przebije osiągnięcie Polaka i w ostatniej próbie przekroczy barierę 67. metra.

Upał, pełne słońce i spora wilgotność. Dyskobole wyraźnie opadli z sił. Polak w piątej próbie ciska dysk na odległość 65 metrów i 51 centymetrów.

Harting daleko, ale bliżej niż Polak! Niemcowi wciąż brakuje ponad metra do naszego dyskobola!

Słabsza próba Piotra Małachowskiego. Na tyle, że Polak sam zdecydował wyjść z koła i spalić rzut by oszczędzić roboty sędziom zawodów. Na szczęście nie tylko nasz mistrz ma problemy. Christoph Harting spalił dla przykładu drugą próbę z rzędu.

Piotr Małachowski będzie rzucał jako ostatni. Obowiązuje bowiem odwrócona kolejność w stosunku do miejsc zajętych przez sportowców po pierwszych trzech próbach.

Rozpoczynamy ścisły finał. Przed nami jeszcze trzy próby.

Trzecia próba Piotra Małachowskiego jeszcze lepsza! 67,55! To jest zdecydowanie najlepsza próba w sobotnim konkursie. Polak chyba już czuje złoty medal olimpijski! No bo kto, jak nie on? Konkurencja - Christoph Harting - na razie ponad metr za biało-czerwonym asem!

Za nami dwie próby Piotra Małachowskiego. Polak rządzi i dzieli. A w finale nie zobaczymy jego jednego z najgroźniejszych rywali: Philipa Milanova z Belgii, który rzucał słabo i nie zmieści się w finałowej ósemce.

Znakomita pierwsza próba Piotra Małachowskiego! 67,32!

Za nami dziesięciu dyskobolów. Prowadzi startujący dla Niemiec Daniel Jasiński - 65,77 metra. Drugi Estończyk Kanter 65,10
False 2923 True 1 2016-08-13 15:56:12 True 35

To był konkurs Piotra Małachowskiego. Polak w pierwszych pięciu próbach jako jedyny przekroczył barierę 67 metrów. Trzykrotnie, pewnie obejmując pozycję lidera. Na dodatek wykruszali się faworyci, na czele z Philipem Milanovem, którego nazwisko w ogóle nie znalazło się w gronie ośmiu najlepszych dyskoboli. W szóstej serii doszło jednak do trzęsienia ziemi. Najpierw na drugi stopień podium wskoczył Estończyk Martin Kupper, dystansując Christopha Hartinga, bodaj najgroźniejszego rywala polskiego dyskobola. Po nim jeszcze dalej rzucił Daniel Jasinski. Wreszcie w kole znalazł się Harting i to był nokaut. 68 metrów, 37 centymetrów! Najdalszy rzut w sobotnim finale. Małachowski mógł jeszcze odpowiedzieć, ale zabrakło wiary, zabrakło sił i zabrakło odpowiedniej dynamiki. Tym samym 33-latek nie zdobędzie prawdopodobnie złotego medalu olimpijskiego, o którym tak długo marzył. Pozostanie na zawsze "tym drugim". Srebrnym medalistą IO w Pekinie oraz w Rio de Janeiro.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: