SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Andrzej Biegalski nie żyje. Był naszym bokserskim mistrzem Europy

Andrzej Biegalski nie żyje. Był naszym bokserskim mistrzem Europy

14.03.2017, godz. 15:39
Andrzej Biegalski, boks
foto: EAST NEWS

Bardzo smutna informacja dotarła do nas we wtorek. W wieku sześćdziesięciu czterech lat zmarł Andrzej Biegalski. Był jednym z najbardziej znanych polskich pięściarzy. W 1975 roku zdobył mistrzostwo Europy. Walczący w wadze ciężkiej Biegalski pokonał wówczas sensacyjnie na punkty Wiktora Uljanicza z ZSRR.

Andrzej Biegalski żył sześćdziesiąt cztery lata. W swojej bogatej bokserskiej karierze stoczył aż dwieście trzydzieści siedem walk amatorskich. Wygrał dwieście jeden z nich, a przegrał zaledwie trzydzieści sześć. Złoto mistrzostw Europy w Katowicach wywalczył jako zawodnik Legii Warszawa. Na czempionacie w 1975 roku szedł jak burze i aż do finału pokonał wszystkich przeciwników przed czasem.

W decydującym starciu, po emocjonującym pojedynku, na punkty wygrał z faworyzowanym przez ekspertów Wiktorem Uljaniczem z ZSRR. Rok przed imprezą na Śląsku dotarł do ćwierćfinału mistrzostw świata, organizowanych na Kubie. W 1976 roku wziął udział w igrzyskach olimpijskich w Montrealu. Jego występ zakończył się jednak już po pierwszej walce.

Najbliższym Andrzeja Biegalskiego składamy najszersze kondolencje z powodu straty. Polski sport o wybitnym zawodniku na pewno nie zapomni.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: