SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Andrzej Fonfara pomścił Tomasza Adamka! Obił i znokautował Chada Dawsona! [WIDEO]

Andrzej Fonfara pomścił Tomasza Adamka! Obił i znokautował Chada Dawsona! [WIDEO]

05.03.2017, godz. 09:49
Andrzej Fonfara
Andrzej Fonfara po walce z Julio Cesarem Chavezem Jr. foto: EAST NEWS

Andrzej Fonfara w najlepszy możliwy sposób zareagował na niespodziewaną porażkę z Joe Smithem Juniorem. Na gali w Nowym Jorku Polak w imponującym stylu rozbił Chada Dawsona! Polak zdominował 34-letniego przeciwnika od pierwszej rundy i w dziesiątej wreszcie dopiął swego. Po serii ciosów przy linach sędzia przerwał cierpienia Amerykanina.

To był istotny pojedynek dla Fonfary. Po porażce z Joe Smithem Juniorem, nasz pięściarz musiał walczyć o powrót do czołówki swojej kategorii wagowej. "Walczyć", czyli wygrać z Chadem Dawsonem. Pierwszym pogromcą Tomasza Adamka w wadze półciężkiej, który pojedynek z Polakiem zaczął w swoim stylu. Bazował głównie na technice, koordynacji, odpowiednim balansie. Nie szukał otwartej wojny. Schował się za podwójną gardą i szukał ciosu nokautującego. Fonfara odwrotnie. 29-latek nie chciał ryzykować. Zwycięstwo na punkty, ewentualnie zmęczenie rywala - taktyka nowego szkoleniowca "Andrew" Virgila Huntera (zastąpił Sama Colonnę) okazała się zaskakująco prosta i zarazem skuteczna.

Opłaciło się. W dziesiątej rundzie Polak zamroczył Dawsona, zepchnął go do narożnika i zbombardował. Sędzia przerwał pojedynek i ogłosił triumf Fonfary.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: