SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Ewa Piątkowska - Aleksandra Magdziak Lopes: Tygrysica wyszarpie pas i rozkręci biznes

Ewa Piątkowska - Aleksandra Magdziak Lopes: Tygrysica wyszarpie pas i rozkręci biznes

12.09.2016, godz. 02:00
Tygrysica wyszarpie pas i rozkręci biznes 1pub
Ewa Piątkowska foto:

Już w sobotę Ewa Piątkowska (32 l., 9-1, 4 k.o.) może zostać pierwszą polską mistrzynią świata. "Tygrysica" na gali Polsat Boxing Night zmierzy się z Amerykanką polskiego pochodzenia Aleksandrą Magdziak Lopes (36 l., 16-3-2, 1 k.o.). Stawką pojedynku będzie pas WBC wagi półśredniej. Piątkowska najpierw chce wejść na szczyt światowego boksu, a później... internetowego biznesu.

- Nigdy nie trenowałam tak ciężko. Nowością była duża liczba sparingów. Tradycyjnie mierzyłam się także z facetami, w tym m.in. z Michałem Syrowatką - mówi nam Piątkowska, która w ubiegłym roku zdobyła mistrzostwo Europy wagi półśredniej. - Moja rywalka jest doświadczona, boksowała ze znanymi pięściarkami i słynie z żelaznej kondycji. Jestem jednak przekonana o swoim zwycięstwie. Chcę wygrać i to w efektowny sposób, żeby kibice się nie nudzili i długo wspominali tę walkę.

Piątkowska może dokonać tego, czego nie udało się Agnieszce Rylik i Iwonie Guzowskiej. - Szanuję ich dokonania, ale one były mistrzyniami mało prestiżowej federacji (WIBF - red.). WBC to absolutny top - mówi "Trygrysica", która ma ambitne plany po walce. - Wreszcie zarabiam na boksie tyle, ile chciałam. To pozwala mi na inwestycje. Po walce z Lopes chcę rozkręcić internetową platformę, tzw. start-up, ale pomysłu oczywiście nie zdradzę. Wiem już także, czym chcę się zajmować po zakończeniu kariery. Spróbuję sił w aktorstwie oraz dziennikarstwie sportowym, ale oczywiście celem numer jeden jest teraz zdobycie pasa mistrzyni.

autor: Mateusz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: