SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Rekordowe KSW 39: Znakomita frekwencja i sprzedaż pay-per-view

Rekordowe KSW 39: Znakomita frekwencja i sprzedaż pay-per-view

30.05.2017, godz. 12:48
Popek Monster, Robert Burneika
Popek Monster, Robert Burneika foto: KSW

Gala KSW 39 przeszła do światowej historii sportów walki. Była to największa impreza MMA w Europie, która pobiła także rekordy amerykańskie federacji UFC. PGE Narodowy w Warszawie pękał w szwach! Znamy już oficjalne liczby gali. Ilu kibiców przyszło na stadion, aby podziwiać Mariusza Pudzianowskiego, Popka, Mameda Chalidowa i innych? Jaka była sprzedaż transmisji pay-per-view?

Jak dowiedział się portal sport.pl, dokładnie 57766 widzów oglądało galę KSW 39 na PGE Narodowym. Potwierdziło się, to o czym mówiło się już na kilka dni przed tym sportowym pokazem. Polska federacja pobiła europejskie i amerykańskie rekordy frekwencji! Organizatorzy chcieli przede wszystkim przebić wynik UFC 193, która do soboty 27 maja była drugim największym wydarzeniem MMA w historii. Na tę galę przyszło 56 214 fanów, czyli o 1 552 mniej niż na KSW 39: Colosseum. Światowy rekord wciąż należy do japońskiej federacji Pride. Na "Pride Shockwave" pojawiło się aż 71 tysięcy widzów.

Federacja KSW odniosła także spory sukces, jeśli chodzi o sprzedaż transmisji pay-per-view. Został ustanowiony nowy rekord. W rozmowie ze sport.pl, współwłaściciel KSW Martin Lewandowski zdradził, że dostęp PPV wykupiło ponad 40 tysięcy osób (dwa razy więcej niż na KSW 37). Warto dodać, że mówił tylko o KSWTV, która umożliwiała oglądanie transmisji w internecie. Do tej liczby trzeba będzie jeszcze dodać dostępy wykupione w telewizji: przez UPC, Cyfrowy Polsat, Vectrę itp. Łączne podsumowanie zysków organizacji z PPV będzie znanie niebawem.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: