SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport tour de pologne 2017 Tour de Pologne 2017: VII etap. Bukowina Tatrzańska [TRASA, MAPY]

Tour de Pologne 2017: VII etap. Bukowina Tatrzańska [TRASA, MAPY]

04.08.2017, godz. 16:15
Tour de Pologne 2017: VII etap
Tour de Pologne 2017: Mapa VII etapu. foto:

Tour de Pologne 2017 powoli zbliża się do końca. Przed zawodnikami został już tylko jeden odcinek wyścigu, czyli VII etap Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska. To będzie jedna z najtrudniejszych części TdP, a kto chce wygrać całą imprezę, musi dać tu z siebie wszystko. Poniżej możecie zobaczyć trasę VII etapu, jej przekrój oraz mapy startu i mety!

Już VI etap dał zawodnikom namiastkę rywalizacji w górach, ale na ostatnim odcinku tegorocznego Tour de Pologne "górale" dostaną prawdziwe pole do popisu. W tych warunkach doskonale powinien się czuć Rafał Majka, który cały czas walczy o zwycięstwo w całej imprezie i utrzymuje się w czołówce klasyfikacji generalnej. Czy w ostatniej fazie wyścigu da show i sięgnie po triumf? Miejmy nadzieję, że tak!

Tour de Pologne 2017: VI etap. Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska [MAPA odcinka]

Ostatni etap tegorocznego TdP nie należy może do najdłuższych, bo liczy 132,5 kilometra. Kolarzy czeka jednak kilka trudnych podjazdów oraz sześć premii górskich i jedna lotna. Organizatorzy przewidują, że ściganie potrwa niespełna cztery godziny, a ok. 19 powinno być już po wszystkim. Zawodnicy rywalizować będą na dwóch liczących 66 kilometrów rundach w Bukowinie Tatrzańskiej i okolicach.


(fot. tourdepologne.pl)

Tour de Pologne 2017: VII etap. Bukovina Resort [MAPA startu]

Start ostatniego etapu ulokowano pod słynnym kompleksem basenów Bukovina Resort. Od godz. 14 do okolic 15 kolarze podpisywać będą listę startową, start honorowy zaplanowano na 15:27, a start ostry już trzy minuty później. Wtedy też zawodnicy ruszą na pierwszą z dwóch rund, które stanowią ostatni odcinke Tour de Pologne 2017.


(fot. tourdepologne.pl)

Tour de Pologne 2017: VII etap. Bukowina Tatrzańska [MAPA etapu]

Bukowina Tatrzańska stale gości w Tour de Pologne od 2010 roku. W poprzednim roku miał się tu odbyć przedostatni etap imprezy, jednak trzeba było go odwołać z powodu ulew i podtopień. Dlatego też teraz "w nagrodę" to właśnie tutaj rozstrzygną się losy 74. edycji wyścigu.


(fot. tourdepologne.pl)

Tour de Pologne 2017: Przekrój VII etapu

Najeżony podjazdami etap będzie chyba najciekawszym podczas tegorocznej imprezy. Łącznie kolarze będą walczyć na trzech premiach górskich - na każdej po dwa razy. Są to Łapszanka, Sierockie, a przede wszystkim słynna ściana Bukovina.


(fot. tourdepologne.pl)

Wielkie emocje na VI etapie. Majka wiceliderem wyścigu!

Kamil Stoch dopingował Rafała Majkę na Tour de Pologne

Komiczna sytuacja na Tour de Pologne. Z kolarzami ścigał się... kucyk!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: