Boks: Walka, na którą czeka świat. Ruiz walczy z Joshuą. Kursy, typy

2019-12-07 9:11 PK
Joshua Ruiz STREAM ONLINE LIVE TRANSMISJA NA ŻYWO
Autor: AP Joshua Ruiz STREAM ONLINE LIVE TRANSMISJA NA ŻYWO

Na tę walkę czeka cały świat. W sobotę dojdzie do rewanżu w królewskiej kategorii bokserskiej. Andy Ruiz po raz pierwszy przystąpi do obrony czterech pasów, które zdobył w czerwcu zaskakując wszystkich i zwyciężając z Anthonym Joshuą.

Kiedy Andy Ruiz na miesiąc przed walką o mistrzostwo świata zastąpił w roli pretendenta Jarrella Millera, spodziewano się niezbyt emocjonującej walki, zakończonej wygraną Anthony'ego Joshui. Pięściarz pochodzący z Meksyku zszokował jednak cały świat. Nie tylko się nie poddał, a rozpoczął w ringu prawdziwą walkę, ostrą wymianę ciosów i to taką, która pozwoliła mu na szokujące zwycięstwo. Anglik leżał na deskach i przegrał przez nokaut techniczny. Było pewne, że dojdzie do rewanżu.

Po czerwcowej porażce, obie strony doszły do porozumienia i umówiły się na grudniowy rewanż w Arabii Saudyjskiej. Obaj zawodnicy nie pojawili się na ringach od czasu swojej ostatniej rywalizacji. Ważenie na dzień przed galą wykazało, że Ruiz jest najcięższy od lat. Nie brakuje teorii, że zawodnik pochodzący z Meksyku chce uśpić czujność Brytyjczyka i z tego powodu wszedł na wagę z dodatkowym balastem w postaci ubrania, telefonów w kieszeniach i… z sombrero na głowie. Wskaźnik pokazał 128,4 kilograma przy „tylko” 107,5 kilograma zawodnika z Anglii. Warto przypomnieć, że obrońca trofeum jest niższy od swojego rywala aż o 10 centymetrów (188 - 198).

Obaj bokserzy mają na koncie po jednej porażce. Ruiz ma przy tym 33 wygrane (22 przez nokaut), a Joshua odniósł 22 zwycięstwa (21 przez nokaut). Faworytem ponownie będzie Joshua. Teoretycznie, nic dwa razy się nie zdarza. Jak będzie w sobotę? Wszystko okaże się na ringu. Walka Meksykanina z amerykańskim paszportem z Brytyjczykiem powinna się rozpocząć około godziny 21:45.

Ostatnie walki:
Andy Ruiz: A. Joshua (wygrana - przez TKO), A. Dimitrenko (wygrana), K. Johnson (wygrana), D. Vargas (wygrana - przez KO), J. Parker (porażka)
Anthony Joshua: A. Ruiz (porażka - przez TKO), A. Powietkin (wygrana - przez TKO), J. Parker (wygrana), C. Takam (wygrana - przez TKO), W. Kliczko (wygrana - przez TKO)

Nasz typ:
Więcej niż 6,5 rundy

Kursy:
TOTALbet - 1,60
Etoto - 1,57

Najnowsze