Eliminacje EURO 2020. Litwa – Portugalia. Typy, kursy, zapowiedź

2019-09-10 15:12 PK
Cristiano Ronaldo strzelił jednego z czterech goli w meczu z Serbią (4:2)
Autor: Press Focus Cristiano Ronaldo strzelił jednego z czterech goli w meczu z Serbią (4:2)

Cristiano Ronaldo i spółka stają przed rywalizacją z Litwinami. W Wilnie faworyt będzie tylko jeden, a gospodarzom może pozostać walka o jak najmniejszy wymiar kary. Mecz już we wtorek, 10 września o godzinie 20:45.

W meczu eliminacji mistrzostw Europy pomiędzy Litwą a Portugalią, faworyt jest jeden. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego po trzech meczach ma na koncie pięć punktów, ale gospodarze po rozegraniu czterech spotkań mają ledwie jedno "oczko". Dodatkowo Litwini nie wygrali od jedenastu spotkań, a od dziewięciu meczów na własnym terenie nie są w stanie wygrać. Wyniki kadry, w której występuje Cristiano Ronaldo nie powalają na kolana. Faktem jest jednak, że zespół Fernando Santosa ma na koncie jedenaście kolejnych meczów bez porażki. Patrząc dalej, Portugalczycy przegrali tylko dwa razy w ostatnich 33 rywalizacjach!

W ostatnich miesiącach Portugalczycy miewali sporo spotkań, w których szwankowała ofensywa. Zaprzeczeniem może być ostatnia wygrana 4:2 z Serbią, ale wcześniej kadra Santosa rzadko kiedy strzelała więcej niż jednego gola. Na przeciwległym biegunie są Litwini, którzy przeżywają trudny okres. Celem ekipy prowadzonej przez Edgarasa Jankauskasa może być jak najniższa przegrana z utytułowanym przeciwnikiem.

Historia poprzednich meczów nie jest korzystna dla Litwinów. Gdy ci ostatni raz mierzyli się z Portugalią, przegrali 1:4. Trzeba jednak mieć na uwadze, że miało to miejsce w 2004 roku, gdy na boisku zameldowało się inne pokolenie zawodników. Spotkanie rozpocznie się we wtorek o godzinie 20:45 na stadionie w Wilnie.

SYTUACJA KADROWA

Obie drużyny nie mają większych problemów kadrowych. Portugalczycy będą mogli wystawić najsilniejszy skład, włącznie z Cristiano Ronaldo. Kwestią pozostaje ewentualna rotacja, która nie jest spodziewana, choć teoretycznie możliwa. Jeśli jednak Santos nie porozumiał się z klubowymi trenerami odnośnie odpoczynku dla największych gwiazd, ekipa z Półwyspu Iberyjskiego może prezentować się w Wilnie okazale.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Litwa: Zubas - Mikoliunas, Klimavicius, Palionis, Andriuskevicius - Vorobjovas, Slivka - Petravicius, Golubickas, Verbickas - Cernych

Portugalia: Patricio - Cancelo, Fonte, Dias, Guerreiro - Carvalho, Neves, Fernandes - Silva, Ronaldo, Felix

OSTATNIE MECZE

Litwa: Ukraina (0:3, d.), Serbia (1:4 ,w.), Luksemburg (1:1, d.), Azerbejdżan (1:1, w.), Luksemburg (1:2, w.)

Portugalia: Serbia (4:2, w.), Holandia (1:0, d.), Szwajcaria (3:1, d.), Serbia (1:1, d.), Ukraina (0:0, d.)

NASZ TYP

Poniżej 3,5 gola

KURSY

TOTALbet - 1,72 (poniżej 3,5 gola)

Fortuna - 1,66 (poniżej 3,5 gola)